Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprinter 313, 2.2 CDI - 2002r. jak odpowietrzyć blokadę tylnego mostu ?

20 Maj 2019 18:53 183 6
  • Poziom 10  
    Witam.
    Może wie ktoś jak odpowietrza się siłownik blokady tylnego mostu w sprinterze ?
    Dzisiaj zauważyłem że blokada nie chce się wyłączyć i po odkręceniu odpowietrznika przy siłowniku wyleciało płynu max. 30 ml. Nie wiem teraz jak uzupełnić braki.
    Przewertowałem internet i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
    Co prawda blokada się wyłączyła ale być może to dlatego że odczepiłem kostkę elektryczną.
  • Spec od Mercedesów
    Instrukcja serwisowa nie podaje żadnych dodatkowych informacji ponad "po zakończeniu prac odpowietrzyć układ" - czyli nie wykonuje się żadnych dodatkowych czynności specjalnych.
    W komorze silnika jest pompa hydrauliczna zasilana podciśnieniem, na tylnym moście jest odpowietrznik. Na pompie jest od góry przewód dostarczający płyn do układu - prześledź po przewodzie skąd dostarcza płyn i tam sprawdź poziom i dolej. Budowa układu jest bardzo zbliżona jak np. układ hydraulicznego uruchamiania sprzęgła i do odpowietrzania wykorzystujemy uniwersalne urządzenie do odpowietrzania płynem pod ciśnieniem.
    Wtyczka elektryczna na tylnej osi uruchamia kontrolkę blokady na desce rozdzielczej i jest podpięta do wyłącznika ciśnieniowego na siłowniku. Tak więc jej odłączenie "pomogło tyle, co umarłemu kadzidło" :D
  • Poziom 10  
    Gerri napisał:

W komorze silnika jest pompa hydrauliczna zasilana podciśnieniem, na tylnym moście jest odpowietrznik. Na pompie jest od góry przewód dostarczający płyn do układu - prześledź po przewodzie skąd dostarcza płyn i tam sprawdź poziom i dolej. :D

Jaką pompę hydrauliczną masz na myśli ?
    Nie jestem na 100% pewien, ale chyba przewód od siłownika blokady dochodzi do pompy ABS.
  • Spec od Mercedesów
    To mniej/więcej wygląda tak - pompa jest membranowa:
    Sprinter 313, 2.2 CDI - 2002r. jak odpowietrzyć blokadę tylnego mostu ?
    Chyba gdzieś pod reflektorem - kto szuka ten znajdzie... ;)
  • Poziom 10  
    Gerri napisał:
    To mniej/więcej wygląda tak - pompa jest membranowa

Chyba to co masz na myśli dotyczy sprintera na bliźniakach { większego }.
    W sprinterze moim nie ma czegoś takiego. Pod reflektorem a właściwie pod obudową filtra powietrza jest konwerter ciśnienia - wężyk od niego idzie do turbiny.
    Na zdjęciu widać że jest koło niego pusta bańka podłączona do konwertera.
    Pod drugim reflektorem też nie ma, jest tam piecyk webasto tylko.
    Poza tym, do wtyczki którą odczepiłem idzie prąd od włącznika znajdującego się w kabinie.
  • Spec od Mercedesów
    Tak się będziemy przepychać i przekomarzać przez kilkanaście postów - co masz, co nie masz, jakie wersje...
    Nie prościej po prostu podać VIN? Jak ktoś ma coś do powiedzenia w temacie to na pewno ma również możliwość "po VIN-ie" znaleźć sobie konkretne informacje na temat tego auta.
  • Poziom 10  
    Dziś jeszcze raz sprawdziłem dokładniej i okazało się że przewód metalowy od siłownika blokady mostu dochodzi do zbiorniczka { który znajduje się pod podłogą kierowcy } a z niego wychodzi wężyk do zbiorniczka płynu hamulcowego znajdującego się nad pompą hamulcową.
    Muszę podjechać do ASO w wolnej chwili żeby odpowietrzyli układ, bo tak jak pisałem nie wiem jak to zrobić. Dam znać co i jak.