Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

- Podłączenie akumulatora do głosników komputerowych + ładowanie akumulatora

20 Maj 2019 23:37 168 7
  • Poziom 6  
    Witam zmagam się z problemem na temat przerobienia głosnika genius SW-HF2.1 1200 owy głosnik posiadam wywierciłem dziury przylutowałem 2 głosniki i planuje z tego zrobić głosnik przenośny na aux. głośnik jest zasilany stale przez kabel. jak miałbym to zrobić żeby działało + oczywiscie była funkcja ładowana tego akumulatora niewyjmujac go ze środka. Jestem początkującym i nie chce zepsuć tego.
  • Poziom 40  
    Opisz tak aby można to zrozumieć:

1. Posiadam SUB z dwoma głośnikami ; przylutowałem dwa głośniki ?
    2. Chce zasilać z 230V oraz z akumulatora 12V z jednoczesnym ładowaniem jego. Chcę aby grało z akumulatora godzin X.
    3. Chcę podłączyć sygnał audio AUX np. Smartfon
  • Poziom 6  
    Przepraszam może jaśniej.
    Posiadam sam subwoofer, odlutowałem kable z gniazda do których były podłączone 2 mniejsze. następnie wywierciłem 2 otwory i zrobiłem z tego jedną całość czyli 2+1 w jednej skrzyni
    Aktualnie jest zasilany przez kabel 230v do transformatora 12v który oczywiscie przechodzi do wzmacniacza
    chciałbym usunąć ten kabel żeby to było zasilane przez akumulator 12v 2.3ah a nie przez gniazdko.
    Chciałbym ładować ten akumulator nie wyjmując go ze środka
  • Poziom 40  
    Tam napięcie zasilania będzie większe niż 12V

Aby napisać czy się da połączyć akumulator 12V trzeba pokazać cały wzmacniacz oraz transformator, przewody z transformatora.
  • Poziom 40  
    Nie da się bezpośrednio podłączyć akumulatora 12V, zasilacz jest symetryczny, nie wiadomo czy dotyczy to stopnia końcowego czy przedwzmacniacza i naraz obu stopni; chyba, że użyje się dwóch akumulatorów

Pozostaje przetwornica DC/DC z wyjściem symetrycznym , 12VDC na 2x ±15VDC