Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Ekspres Camry CR 4402 - Pękający wężyk

20 Maj 2019 23:48 144 1
  • Poziom 21  
    Witam. Ekspres dostałem w prezencie jako niesprawny. Co może być przyczyną pękającego wężyka od spieniacza mleka?
    Podłączyłem ekspres i za moment zaczęła się lać woda . Okazało się, że spadł wężyk od spieniacza mleka( przy wylocie -brak zawleczki). Po wciśnięciu wężyka i założeniu opaski zaciskowej, uruchomiłem ponownie ekspres ,wcisnąłem przycisk "kawa" i za moment usłyszałem strzał ,oraz wodę pod ekspresem.
    Czy coś źle zrobiłem podczas uruchamiania ? Czy może trzeba odkamienić? Dlaczego nie leci para z tej rurki spieniania mleka?
    I drugie pytanie . Gdzie znajdę serwisówkę do tego Ekspresu( tylko znalazłem instrukcę obsługi) ewntualnie zbliżone usterki w tym temacie.
    A tak na marginesie , to jakaś porażka ten ekspres.

Wszystko się wyjaśniło.Po skrupulatnym przeglądzie forum, znalazłem winowajcę-zatkany otworek wylotowy w rurce spieniania mleka ( czytaj wylot pary) Był tak zabity , że początkowo myślałem , że jest tam jakiś zaworek. Odkręciłem mosiężną końcówkę ( kluczyk 7) delikatnie oczyściłem otworek ,przepłukałem i jest ok.
    Ekspres odkamieniłem dwoma saszetkami KAMIKS-u,ale jeszcze leci czarny nalot i jakieś resztki kawy :?: Trzeba powtórzyć odkamienianie.Temat do zamknięcia
  • Poziom 21  
    Przeczyściłem dyszę spieniania mleka i odkamieniłem Ekspres dwukrotnie.