Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Almera N16- immobilizer odcina zapłon po ponownym podłączeniu akumulatora

21 Maj 2019 12:16 189 1
  • Poziom 1  
    Witam, po miesięcznym postoju na parkingu rozładował się akumulator w Nissanie Almerze z 2005. Został wyjęty i naładowany, jednakże po ponownym jego zamontowaniu, powstał problem z odpaleniem samochodu. Po przekręceniu kluczyka włączył się system przeciwkradzieżowy Nissan NATS, immobiliser odcina zapłon a kierunkowskazy migają. Próbowałam różnych forumowych sposobów z odczekaniem kilku minut po podłączeniu akumulatora, z otwieraniem drzwi, z wymianą baterii w pilocie, z kodowaniem kluczyka (niestety samochód nie wchodzi w tryb programowania), jednak to nic nie pomogło. W międzyczasie ponownie rozładował się akumulator, ponownie był naładowany i w końcu doszło do tego, że kierunkowskazy migają od razu po podpięciu akumulatora, ostatnio to już światłem ciągłym się palą a kluczyk ani nie otwiera samochodu ani nie zamyka.
    I teraz kompletnie nie wiem co zrobić. Pewnie powinnam kupić nowy akumulator, ale co dalej? Czy przyczyną problemu z zakodowaniem kluczyka jest słaby akumulator, więc kupić nowy i znów spróbować go zaprogramować?
    Dlaczego po rozładowaniu akumulatora włączył się system przeciwkradzieżowy? Czy programowanie kluczyka tu nic nie pomoże i powinnam zaholować samochód do elektromechanika?
    Bardzo proszę o jakieś wskazówki co zrobić.
  • Poziom 23  
    Najpewniejsza opcja to immo off.