Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis II T25 2.0 benz - Nie pali, brak kontrolki Check Engine i ładowan

osliczka 21 May 2019 19:57 1908 10
    osliczka
    Level 14  
    Witajcie, mam dziwny przypadek. Toyota Avensis II gen. T25 z 2006r., benzyna 2.0. Samochód przestał zapalać, rozrusznik kręci ok. Na desce rozdzielczej po włączeniu zapłonu nie pojawia się kontrolka silnika "Check Engine" i kontrolka ładowania akumulatora. Sprawdzone wszystkie bezpieczniki i przekaźniki. W komorze silnika mam kilka głównych bezpieczników i 3 przekaźniki opisane jako sterujące wentylatorami. Pod kierownicą poza bezpiecznikami są 3 przekaźniki. Jeden z nich to kwadratowy "Main Relay" i jest sprawny, drugi jest odpowiedzialny chyba za brzęczyk , a trzeci nie wiadomo od czego jest, ale spinałem na krótko i nie ma zmiany.
    Co jeszcze należy sprawdzić? Czy w wersji benzynowej jest jeszcze gdzieś jakiś bezpiecznik/przekaźnik odpowiadający za to, że nie ma zasilania EFI/ECU i brak kontrolki ładowania. W jaki sposób one mogą być powiązane? Z racji prawdopodobnie braku zasilania ECU nie ma możliwości podłączenia kompa przez OBD.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    MarcinS70R
    Level 20  
    Bezpiecznik przepalony w skrzynce pod maską.
    osliczka
    Level 14  
    Daro122 wrote:
    Jaki kod silnika ?

1AZ-FSE

Dodano po 39 [sekundy]:

MarcinS70R wrote:
    Bezpiecznik przepalony w skrzynce pod maską.

Który? 20A od EFI sprawdzony, reszta też dla pewności.
    kortyleski
    Level 42  
    To najpierw sprawdź zasilania i masy na kości ecu. Uwaga, prawdopodobnie jedno z zasilań ecu sam sobie załącza za pośrednictwem przekaźnika
    osliczka
    Level 14  
    kortyleski wrote:
    To najpierw sprawdź zasilania i masy na kości ecu. Uwaga, prawdopodobnie jedno z zasilań ecu sam sobie załącza za pośrednictwem przekaźnika

Mały update, zaobserwowałem, że wystarczy żeby auto postało dłuższą chwilę bez próby włączania zapłonu i po tym czasie pojawia się kontrolka silnika i ładowania i auto daje się uruchomić dosłownie na sekundę po czym gaśnie. Kolejne próby odpalenia są bezskuteczne bo ponownie nie pojawiają się kontrolki silnika i ładowania.
    MarcinS70R
    Level 20  
    To musi być jakieś dodatkowe zabezpieczenie odcinajace zasilanie na ech.
    kortyleski
    Level 42  
    Albo zgnilizna w kablach. Zachowanie podobne
    osliczka
    Level 14  
    Potwierdzam dodatkowy objaw występujący regularnie.
    Po nieruszaniu zapłonu przez minimum godzinę, po włączeniu stacyjki na desce włączają się prawidłowo wszystkie kontrolki w tym "Check Engine" i kontrolka ładowania akumulatora. Można podłączyć komputer przez OBD, ale w sterowniku silnika żadnych błędów. Wystarczy odpalić auto, pochodzi sekundę i gaśnie. Przy ponownym włączeniu zapłonu nie zapala się Check Engine i kontrolka ładowania, rozrusznik kręci, samochód nie zapala.
    Co do diabła może dawać taki objaw? Czy zgniłe przewody dawałyby taki efekt, że wystarczy odczekać godzinę i auto zapala na sekundę?
    kortyleski
    Level 42  
    Sprawdzisz te zasilania gdy nie pali czy będziesz objawy śledził?
    JUDAS750
    Level 1  
    Cześć , udało się może rozwiązać problem tej avensis z brakiem kontrolek checka i ładowania . Mam to samo w 1AD-FTV