Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Avensis II T25 2.0 benz - Nie pali, brak kontrolki Check Engine i ładowan

osliczka 21 May 2019 19:57 3030 10
 • #1
  osliczka
  Level 14  
  Witajcie, mam dziwny przypadek. Toyota Avensis II gen. T25 z 2006r., benzyna 2.0. Samochód przestał zapalać, rozrusznik kręci ok. Na desce rozdzielczej po włączeniu zapłonu nie pojawia się kontrolka silnika "Check Engine" i kontrolka ładowania akumulatora. Sprawdzone wszystkie bezpieczniki i przekaźniki. W komorze silnika mam kilka głównych bezpieczników i 3 przekaźniki opisane jako sterujące wentylatorami. Pod kierownicą poza bezpiecznikami są 3 przekaźniki. Jeden z nich to kwadratowy "Main Relay" i jest sprawny, drugi jest odpowiedzialny chyba za brzęczyk , a trzeci nie wiadomo od czego jest, ale spinałem na krótko i nie ma zmiany.
  Co jeszcze należy sprawdzić? Czy w wersji benzynowej jest jeszcze gdzieś jakiś bezpiecznik/przekaźnik odpowiadający za to, że nie ma zasilania EFI/ECU i brak kontrolki ładowania. W jaki sposób one mogą być powiązane? Z racji prawdopodobnie braku zasilania ECU nie ma możliwości podłączenia kompa przez OBD.
 • #3
  MarcinS70R
  Level 21  
  Bezpiecznik przepalony w skrzynce pod maską.
 • #4
  osliczka
  Level 14  
  Daro122 wrote:
  Jaki kod silnika ?


  1AZ-FSE

  Dodano po 39 [sekundy]:

  MarcinS70R wrote:
  Bezpiecznik przepalony w skrzynce pod maską.


  Który? 20A od EFI sprawdzony, reszta też dla pewności.
 • #5
  kortyleski
  Level 43  
  To najpierw sprawdź zasilania i masy na kości ecu. Uwaga, prawdopodobnie jedno z zasilań ecu sam sobie załącza za pośrednictwem przekaźnika
 • #6
  osliczka
  Level 14  
  kortyleski wrote:
  To najpierw sprawdź zasilania i masy na kości ecu. Uwaga, prawdopodobnie jedno z zasilań ecu sam sobie załącza za pośrednictwem przekaźnika


  Mały update, zaobserwowałem, że wystarczy żeby auto postało dłuższą chwilę bez próby włączania zapłonu i po tym czasie pojawia się kontrolka silnika i ładowania i auto daje się uruchomić dosłownie na sekundę po czym gaśnie. Kolejne próby odpalenia są bezskuteczne bo ponownie nie pojawiają się kontrolki silnika i ładowania.
 • #7
  MarcinS70R
  Level 21  
  To musi być jakieś dodatkowe zabezpieczenie odcinajace zasilanie na ech.
 • #8
  kortyleski
  Level 43  
  Albo zgnilizna w kablach. Zachowanie podobne
 • #9
  osliczka
  Level 14  
  Potwierdzam dodatkowy objaw występujący regularnie.
  Po nieruszaniu zapłonu przez minimum godzinę, po włączeniu stacyjki na desce włączają się prawidłowo wszystkie kontrolki w tym "Check Engine" i kontrolka ładowania akumulatora. Można podłączyć komputer przez OBD, ale w sterowniku silnika żadnych błędów. Wystarczy odpalić auto, pochodzi sekundę i gaśnie. Przy ponownym włączeniu zapłonu nie zapala się Check Engine i kontrolka ładowania, rozrusznik kręci, samochód nie zapala.
  Co do diabła może dawać taki objaw? Czy zgniłe przewody dawałyby taki efekt, że wystarczy odczekać godzinę i auto zapala na sekundę?
 • #10
  kortyleski
  Level 43  
  Sprawdzisz te zasilania gdy nie pali czy będziesz objawy śledził?
 • #11
  JUDAS750
  Level 1  
  Cześć , udało się może rozwiązać problem tej avensis z brakiem kontrolek checka i ładowania . Mam to samo w 1AD-FTV