Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SD6P1B - błąd E-24 i błąd E-14, nie wypada kostka z drzwi

21 Maj 2019 23:20 489 2
  • Poziom 5  
    Witam, mam zmywarkę jak wyżej i problem polega na tym że po uruchomieniu wyskakuje błąd E-14 i zaświeca się kontrolka z kranikiem. Wcześniej wyskakiwał błąd E-24 + kontrolka z kranikiem ale rozebrałem całą zmywarkę, przeczyściłem, w łopatkach tej mniejszej pompki siedziało kawałek szklanki i nit aluminiowy z noża, rozebrałem dużą pompę w niej były wytarte tulejki ( dotoczyłem je z twardego plastiku, tekalan się chyba nazywa) złożyłem wszystko i zmywarka dalej nie zmywa tylko po rozebraniu i złożeniu wyświetla się błąd E-14, a wcześniej był E-24. Dodam jeszcze, że nie wypada kostka z drzwi czyli nie załącza się elektromagnes który steruje zamkiem. Ktoś ma jakieś pomysły co może byś przyczyną? Lub jak sprawdzić pompy czy są sprawne, bo jednak nie są one tanie i nie chciał bym ich kupować w ciemno.
  • Poziom 16  
    Witam,
    E14 – sprawdź kontaktron (czujnik przepływu).
  • Poziom 5  
    mariusz840 napisał:
    Witam,
    E14 – sprawdź kontaktron (czujnik przepływu).

To jest tam mała płytka z boku zmywarki w tym plastikowym jakby płaszczu? Rozbierałem to i płukałem ten cały płaszcz wodą pod ciśnieniem aż będzie czysty i czyściłem styki tej płytki podczas rozbierania zmywarki, teraz ruszałem kablami przy tej płytce i ciągle to samo, jak sprawdzić czy nie jest to uszkodzone? Da się to jakoś pomierzyć miernikiem?