Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wytwornica beamZ s1200mkii schemat pilota

rzepong 22 May 2019 11:14 771 7
Altium Designer Computer Controls
    rzepong
    Level 6  
    Witam, mam problem, trafiła do mnie wytwornica taka jak w tytule. Problem jest taki, że nie ma do niej pilota, przez co wytwornica w ogóle się nie włącza. Teraz pytanie do Was, czy mieliście styczność z takim urzadzeniem (wtyk pilota to 5pinowe gniazdo din)? Potrzebowałbym informacji o tym który pin do czego służy, żeby ewentualnie je zmostkowac, bo celem jest uruchomienie tej wytwornicy i ewentualne przerobienie na sam tryb manualny.
  • Altium Designer Computer Controls
    maly_13
    Level 19  
    Tam nie ma tylko kabelków z tego co pamiętam siedzi tam kawałek elektroniki a z pilota włączałeś maszynę ustawiałeś siłę wydmuchu i chyba jeszcze czasówka była.
  • Altium Designer Computer Controls
    rzepong
    Level 6  
    No właśnie, i szukam schematu zeby troche ją oszukać żeby myślała,że pilot jest spięty, bo niestety bez niego nawet grzałki nie załącza, i ewentualnie zrobiłbym tylko tryb manualny,bo wydaje sie to najprostszym rozwiązaniem. Jak nie znajdę, to pominę całą tą płytkę drukowaną wewnątrz, i zrobię takie rozwiazanie jak mają te proste wytwornice, bezposrednio na napieciu sieciowym
    maly_13
    Level 19  
    nie wiem czy ominięcie elektroniki jest dobrym pomysłem, musisz zastosować wtedy dodatkowo termostat, poszukam może coś znajdę
    rzepong
    Level 6  
    Jakbyś dał radę coś znaleźć to byłbym bardzo wdzięczny
    Justyniunia
    Level 35  
    Do pilota musi dochodzić zasilanie (odpadają już 2 piny), kolejny to sygnał z termostatu, że maszyna gotowa.
    Następny będzie sygnałem z pilota do maszyny, że ma dymić i z jaką siłą PWM, lub fazowe (synchro z częstotliwością sieci) i pewnie po to ten piąty...
    Da się to zlokalizować, masz miernik?
    Jakieś fotki byś dołączył.
    rzepong
    Level 6  
    Wytwornica beamZ s1200mkii schemat pilota [img-1] Wytwornica beamZ s1200mkii schemat pilota Wytwornica beamZ s1200mkii schemat pilota
    Załączam zdjęcia wnętrza.