Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chce przerobic głośnik Bluetooth

22 Maj 2019 18:29 555 31
  • Poziom 4  
    Jak przerobić głośnik Bluethoot mam głośnik manta spk11go ma on moc wyjściowa 6w(rms)
    Glosniki 2x3w
    Zasilanie 5v dc 1A
    Chciał bym rozkręcić go i dac mocniejsze głośniki czy da rade jak tak to niech ktoś mi powie po kolei co i jak

• Poziom 43  
    Zmienisz głośniki i co?
    Nie zagra jak powinno, będzie działał krócej na baterii...
  • Poziom 43  
    Virrus005 napisał:
    hciał bym rozkrecic go i dac mocniejsze głośniki
    Po co? Moc nie zależy od głośników, a od wzmacniacza., Mało tego - jest wysoce prawdopodobne, ze głośnik o większej mocy zagra ciszej, bo może mieć mniejszą efektywność (mniejszą sprawność zamieniania energii elektrycznej na dźwięk).
  • Poziom 4  
    To dodam dodatkowo więcej akumulatorów zeby pociągną głośnik ,,mocniejsze,,głośniki

Dodano po 58 [sekundy]:

sosarek napisał:

Nie zagra jak powinno, będzie działał krócej na baterii...

Czemu nie zagra jak powinno?

Dodano po 35 [minuty]:

Chodzi mi żeby wymienić te dwa głośnik 3w na naprzyklad dwa 10w. Będzie grało?? A jak będzie grało słabiej od tych oryginalnych to będzie można cos zrobić zeby tak jakby podkręcić ich moc. A co do długości gry głośnika to można dołożyć akumulatorki żeby dłużej działało? ?
    Chce żeby grało lepiej od oryginału
  • Poziom 43  
    Wzór na moc elektryczną znasz?

Dodając drugi akumulator, czy dodatkowo dziesięć nawet i tak niewiele zyskasz, bo spalisz co najwyżej wzmacniacz (przy szeregowym łączeniu) albo co najwyżej wydłużysz czas pracy (przy łączeniu równoległym) - moc pozostanie taka sama jak przy jednym. Ponadto każdy dodatkowy akumulator to komplikacja układu ładowania (BMS).
    Dalej - Jak pisałem wyżej - większa moc głośnika nie spowoduje zwiększenia głośności! Głośnik i tak zagra na tyle głośno ile mocy dostanie ze wzmacniacza. Pomijam już fakt, że każdy głośnik wymaga obliczanej dla niego konkretnie obudowy, że im większa moc głośnika (ściślej moc jaką powinien wytrzymać - nie pobrać) tym mniejsza efektywność i gorszy bas (przeważnie), bo w takiej popierdółce to i tak nie ma znaczenia - co byś nie wymieniał, czego byś nie dodawał i tak zagra jak kupa.
    Innymi słowy: Chcesz głośniej? Sprzedaj to co masz i kup porządny sprzęt.
    W elektronice cudów nie ma. toto co masz konstruktor zaprojektował do konkretnego przeznaczenia i do konkretnych parametrów i tyle.
  • Poziom 4  
    Dzięki czyli wymiana wzmacniacza czy czego kolwiek nieda nic
  • Poziom 43  
    Z malucha mercedesa nie da się zrobić - nawet wymieniając zbiornik paliwa czy silnik.
  • Poziom 32  
    No chyba ,że zastosuje kolega autor inny, mocniejszy wzmacniacz. Ale i tak należy dać o większej pojemności akumulator. Ale czy się on zmieści. A kolejna kwestia to czy sobie poradzisz?

Tak jak było już wspomniane mocniejsze głośniki nic nie dadzą .
  • Poziom 43  
    398216 Usunięty napisał:
    toto co masz konstruktor zaprojektował do konkretnego przeznaczenia i do konkretnych parametrów i tyle.
    Tłumacząc na bardziej zrozumiały język - jak ma grać głośniej i dłużej trzeba zbudować od początku nowy sprzęt.
    A żeby zbudować nowy sprzęt trzeba umieć to zrobić, bez opanowania chociażby podstaw możesz co najwyzej popsuć.

• Poziom 43  
    Grzegorz740 napisał:
    No chyba ,że zastosuje kolega autor inny, mocniejszy wzmacniacz. Ale i tak należy dać o większej pojemności akumulator.

Grzegorz740 napisał:
    Tak jak było już wspomniane mocniejsze głośniki nic nie dadzą .

Podobnie jak wymiana akumulatora i wzmacniacza w obudowie projektowanej pod inne rozwiązania.
  • Poziom 4  
    A jak bym przerobił go od podstaw dołączając do tego nowa obudowę nowy lepszy wzmacniacz lepszy akumulator i głośniki. A ze starego zostawić tylko ten ,, system,, Bluethoot
  • Poziom 14  
    A znasz jakieś podstawy elektroniki? Sądząc po odpowiedziach to lepiej na twoim miejscu nie zabierałbym się za robienie czegoś, czego nawet nie wiesz jak dobrze napisać, na internecie jest mnóstwo filmików jak zrobić głośniki bluetooth, nawet na elektrodzie się coś by znalazło, z gotowych modułów, jednak moim skromnym zdaniem nie jest to dla Ciebie opłacalne, kup porządny głośnik jak np sony xb21 i będzie grało i nie będziesz chciał nic grzebać.
  • Poziom 43  
    xxkachellxx napisał:
    A znasz jakieś podstawy elektroniki?
    To occzywiście pytanie merytoryczne?
    Przecież widać, że Autor prócz chęci nie ma żadnych podstaw opanowanych...
    Virrus005 napisał:
    A jak bym przerobił go od podstaw dołączając do tego nowa obudowę nowy lepszy wzmacniacz lepszy akumulator i głośniki. A ze starego zostawić tylko ten ,, system,, Bluethoot
    To zrobisz zupełnie co innego niż masz - o ile zrobisz... Wyjaśnił Ci to Kolega wyżej.
  • Poziom 32  
    Wszystko już zostało powiedziane, napisane. A co autor tematu zrobi to już pozostanie w jego gestii.

Jak poczyta ze zrozumieniem wiadomości na temat jak zrobić głośnik Bluetooth to niech spróbuje. Zawsze to jakaś nauka będzie :) .
  • Poziom 11  
    398216 Usunięty Polecam Zetor 7211
    I już tłumaczę gdyby układ bluetooth byłby wyrażnie odseparowany od wzmacniacza i od modułów odtwarzacza i radia można podmienić wzmacniacz na lepszy np. PAM8610
    https://allegro.pl/oferta/modul-wzmacniacza-audio-2x15w-pam8610-klasa-d-7126686014
    ogranicza nas tylko moc akumulatora i miejsce w obudowie
    ewentualne umiejętności autora tematu
  • Poziom 4  
    Poradzić to sobie poradzę z pomocą mojego taty jest po technikum Elektryczno-Elektronicznym ale czy można tak zrobić jak pisałem wcześniej
  • Poziom 11  
    jeżeli dostawisz większe głośniki będzie gorzej grało
    musisz podłączyć większy wzmacniacz link we wcześniejszym poście
    zrobiłem sobie kiedyś takie głośniki zastosowałem ten układ 2x 15wat podłączyłem do 2 głośników po 3wat; efekt był zadowalający głośność jak i dżwięk
    szczegół tkwi w tym jak zbudowana jest płytka
    "I już tłumaczę gdyby układ bluetooth byłby wyrażnie odseparowany od wzmacniacza i od modułów odtwarzacza i radia można podmienić wzmacniacz na lepszy np. PAM8610 "
    musisz zastosować jeszcze przetwornice z 5v na 12v lub prosto z akum.3.7 na 12v
  • Poziom 1  
  • Poziom 43  
    kula14 -> Zwiększenie napięcia za pomocą przetwornicy i wstawienie większej mocy wzmacniacza i głośników pociągnie za sobą konieczność zastosowania akumulatora o znacznie większej pojemności. A jak wymiana akumulatora too9 i układ BMS do niego (lub "mocniejsza" ładowarka).
    W efekcie ze starego głośnika przenośnego zostanie tylko moduł BT - czyli dokładnie będzie tak jak pisałem w poście #9.
    Co zresztą sam zauważyłeś pisząc:
    kula14 napisał:
    ogranicza nas tylko moc akumulatora i miejsce w obudowie

(na marginesie - nie ma czegoś takiego jak "moc akumulatora" - jest pojemność, jest napięcie, jest dopuszczalny prąd obciążenia, ale mocy nie ma.)
  • Poziom 42  
    Można kupić najtańszy głośnik bt i wykorzystać jego elektronikę. Niedawno coś takiego robiłem synkowi kolegi. Głośnik samochodowy morel jakiś z zapasów i w zmacniacz, ja zastosowałem TDA 1560 bo taki miałem. Aku od wkrętarki 12v z elektrośmieci, bms na pokładzie tylko ogniwa wymieniłem. Obudowa... 30 cm rury kanalizacyjnej pomarańczowej, znajomy przy piwku piękną grafikę aerografem zrobił. Br na oko :) wiedziałem że to nie ma prawa zagrać i się pomyliłem. Łepek zadaje szyku na dzielni bo te wszystkie bt pierdziawki jego kolegów się chowają. Co z tego że trzy razy większe jak sto razy lepsze?
  • Poziom 43  
    kula14 napisał:
    jednakże modyfikacja jest możliwa
    Ale to nie będzie modyfikacja, a zbudowanie od nowa całości!
    Modyfikacją można nazwać wymianę jakiegoś jednego - dwóch elementów ale nie praktycznie wszystkich.
  • Poziom 43  
    Znów nie prawidłowo to nazwałeś. Jaki remont? Remontować można coś co się uszkodziło/zużyło i na pewno nie jest to powiązane z gruntowną przeróbką.
    A skoro tak i jest to budowa od nowa całego sprzętu to czy ja nie pisałem tego już wcześniej?
    Pisałem. To Ty zacząłeś się upierać:
    kula14 napisał:
    Jak wyślesz zdj płytki i "bebechów" głośnika zobaczymy co da się zrobić.

Zgodnie ze swoim przekonaniem i wiedzą napisałem, ze z tych "bebechów" nie da się zrobić niczego poza tym co już było. Dlaczego?
    "Większy" akumulator... O ile się zmieści nie zmieni to brzmienia, ani tym bardziej głośności - a o to Autorowi chodziło. O modernizacji układu zasilania nie wspominając...
    "Mocniejszy" wzmacniacz... Wiąże się z koniecznością wymiany głośników, na większej mocy - tej samej średnicy (bo większe nie wejdą) głośnik ale o większej mocy - bez sensu - przeważnie jest powiązana średnica z mocą i przenoszeniem basu. Czyli: Albo nie zyskasz na głośności, bo efektywność głośnika mniejsza, albo głośność pozostanie bez zmian, ale basu będzie brakować.
    W obu powyższych wypadkach należy się liczyć z koniecznością zmiany (zbudowania ) na większą obudowy - co więc z tego za "modyfikacja"? Co za "gruntowny remont"? - jeśli ze starego sprzętu wykorzysta się tylko moduł odbiornika BT...

Wybacz więc, ale albo nadal nie rozumiesz co piszesz/mówisz, albo zwyczajnie się mądrzysz nie mając pojęcia o czym mówisz/piszesz.
    Ostatnia możliwość to nabijanie postów. Co wybierasz?
  • Poziom 11  
    autor chce przerobić głośnik a ja chce pomóc
    poza tym chyda się nie zrozmieliśmy chcę zaproponować autorowi podmianę wzmacniacza oryginalnego na taki o większej mocy (podałem w 2 poście link do 1 płytkowego wzmacniacza zasilanego napi≤ęciem od 6 do 15v)
    gdyby poszperać znalazłoby się 10 watowy zasilany 5v
  • Poziom 1  
  • Poziom 43  
    kula14 napisał:
    chcę zaproponować autorowi podmianę wzmacniacza oryginalnego na taki o większej mocy
    A nie zauważyłeś że większej mocy wzmacniacz wymaga większej mocy (więc i średnicy - patrz post wcześniejszy) głośników i większej pojemności akumulatora?
    Co Ci da większej mocy wzmacniacz pozostawiając oryginalne głośniki i oryginalny akumulator?
    Albo spalisz głośniki, albo całość grać będzie kilka razy krócej. Widzisz w tym sens? Bo ja nie mogę, chociaż bardzo bym chciał.
  • Poziom 4  
    Ogólnie chodzi mi o większy bass nie tracą przy tym głośności jaka jest aktualnie obudowę moge zrobić nową mi to nie problem.