Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 220cw8fb/00 - Uszkodzone przyciski - płytka sterownicza

22 Maj 2019 18:44 291 12
  • Poziom 3  
    Witam serdecznie. Jestem posiadaczem philips 220cw8fb monitor do komputera LCD. Wysiada mi, nie wiem jak profesjonalnie nazwać podzespoł, panel sterowania (guziki monitora power itd.). Objawy są następujące. Monitor od czasu do czasu samoczynnie wybiera sobie źródła obrazu skacząc po opcjach od auto do DVI VGA, gdy już się uspokoi i stanie na właściwym źródle jest ok. Przycisk auto już nie pełni swojej funkcji tylko działa jako power. W tym momencie mam dwa przyciski zasilania monitora :) czy jest możliwość kupienia części zamiennej?

• Poziom 43  
    Możesz kupić same micro switche i wymienić - tylko wszystkie od razu, koszt parę złotych.
  • Poziom 40  
    Rozebrać; prawdopodobniej usterka dotyczy zwierania się przypadkowego/pojawienia się pasożytniczych rezystancji przycisków /brud/ na co reaguje sterownik i przypadkowe przełączenia.

Na początek czyszczenie płytki z przyciskami, potem wymiana na nowe.
  • Poziom 3  
    Temat napisałem po rozebraniu i czyszczeniu. Mam łącznie 6 przycisków. Dodam że kot nasikal w tym miejscu na monitor i w środku było ładnie mokro. Osuszylem to i bez zmian. Dodam że w miejscu gdzie jest podłączony kabel na niektórych pinach było coś czarnego jakby przepalenie. Co do microswitchy jeden się odkleila i go wywaliłem bo przycisk i tak nie reagował na obudowie. Służył do ustawienia kontrastu jasności, gotowe ustawienia typu economy normal image viewing. Przycisk menu nie reaguje w ogóle. Podjasnic da się ale tylko w prawa stronę. Lewa nie działa, to są też przyciski do nawigacji po menu. Czy wymiana microswitchy pomogła by jak mam objawy typu włączenie monitora pod przyciskiem auto?

• Poziom 43  
    Wklej zdjęcie tego jak to teraz wygląda.
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:

Najgorsze jest to że zapomniałem zrobić zdjęcia i skrecilem go spowrotem żeby poszukać takiego zamiennika na internecie.

Zaraz go rozkręce i zrobie zdjęcie.

Dodano po 23 [minuty]:

sosarek napisał:

https://obrazki.elektroda.pl/6213697200_1558545246.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/6025779300_1558545248.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/8134737000_1558545273.jpg
  • Poziom 40  
    To wszystko należy umyć (IPA), nie może być tam rezystancji czy zwarć; pod tą taśmą dalej mogą tam być si..
  • Poziom 3  
    HD-VIDEO napisał:
    To wszystko należy umyć (IPA), nie może być tam rezystancji czy zwarć; pod tą taśmą dalej mogą tam być si..

Ale jak oderwalem kawałek tej taśmy to mi przyciski zaczęły się odklejac i zwatpilem przy pierwszym opisanym jako Smart. Czy jest jakiś sposób aby to dobrze zrobić? Ja wymyśliłem tak żeby odlutowac piny od białej taśmy, ściągnąć pozostałości, uciąć kawałek taśmy i przylutowac nowe przewody + wymiana przycisków
  • Poziom 33  
    Olek123olek napisał:
    HD-VIDEO napisał:

Ale jak oderwalem kawałek tej taśmy to mi przyciski zaczęły się odklejac i zwatpilem przy pierwszym opisanym jako Smart. Czy jest jakiś sposób aby to dobrze zrobić? Ja wymyśliłem tak żeby odlutowac piny od białej taśmy, ściągnąć pozostałości, uciąć kawałek taśmy i przylutowac nowe przewody + wymiana przycisków

Moim zdaniem mrzesz tak zrobić. Tylko podczas lutowania taśmy uważaj abyś zwarć nie zrobił.
  • Poziom 3  
    Grzegorz740 napisał:
    Olek123olek napisał:
    HD-VIDEO napisał:

Moim zdaniem mrzesz tak zrobić. Tylko podczas lutowania taśmy uważaj abyś zwarć nie zrobił.

A gdzie dostanę takie przyciski jak na zdjęciu?

• Poziom 43  
    W sklepach elektronicznych, w TME, na Alledrogo wpisując microswitch i dobierając wymiar oraz rodzaj...
  • Poziom 3  
    sosarek napisał:
    W sklepach elektronicznych, w TME, na Alledrogo wpisując microswitch i dobierając wymiar oraz rodzaj...

A tę folię co jest na plytce mogę zerwać? Czy sposób naprawy jaki wymyśliłem jest właściwy aby ponownie przylutowac taśmę do płytki która jest doprowadzona do płyty głównej?

Dodano po 16 [godziny] 30 [minuty]:

sosarek napisał:

Poszukałem trochę ale nie mogę znaleźć takich jak ja mam. Moje to zwykle kółko srebrne które jak się naciśnie slychsc charakterystyczny klik. Czy te switche w obudowie można rozebrać do samego przycisku aby zastosować w płytce? I ta taśma co tam jest mogę zastąpić innym klejem? Jak to się ma w ogóle z montażem tych switchy?
  • Poziom 33  
    Olek123olek napisał:
    sosarek napisał:

A tę folię co jest na plytce mogę zerwać? Czy sposób naprawy jaki wymyśliłem jest właściwy aby ponownie przylutowac taśmę do płytki która jest doprowadzona do płyty głównej?

Dodano po 16 [godziny] 30 [minuty]:

sosarek napisał:

Poszukałem trochę ale nie mogę znaleźć takich jak ja mam. Moje to zwykle kółko srebrne które jak się naciśnie slychsc charakterystyczny klik. Czy te switche w obudowie można rozebrać do samego przycisku aby zastosować w płytce? I ta taśma co tam jest mogę zastąpić innym klejem? Jak to się ma w ogóle z montażem tych switchy?

Co do folii jest to folia ochronna aby nie było zwarcia. Możesz ja zerwać tylko musisz nakleić inna folię.

A co do przełączników to jak jak będzie miejsce na wlutowanie to poszukać jakiś małych nisko profilowych. Może uda ci się coś znaleźć.