Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Mercedes 310 kaczka 2,9d - Hałas z paska klinowego

22 Maj 2019 19:44 228 15
  • Poziom 4  
    Witam.
    Mam problem z paskiem klinowym w "Kaczce" z 1993 r. Otóż hałasuje pasek klinowy. Dopiero co wymieniłem stary który też hałasował i się już trochę zniszczył. Ten nowy nie dość, że wydaje nie miłe dźwięki to jeszcze tak jakby wędrował po kołach pasowych na boki (on jest podłużnie karbowany). Boję się że zaraz też się zniszczy. Co sprawdzic?
  • Poziom 4  
    Też mi to przyszło do głowy, tylko jak to zrobić?
  • Poziom 4  
    Niestety bardzo dużo tam nie widać :/ bo tam jest ciasno w porównaniu do np do w 124. Trzeba by wymontować klapę i chłodnice. Jest jeszcze sprawa tego siłownika który kontruję sprężynę napinającą. Czy on nie jest zużyty i nie wprowadza wibracji?
  • Poziom 4  
    Jakim momentem odkręcić napinacz paska?
    Mam wrażenie, że napinacz przestaje swobodnie się ruszać jak jest mocno dokręcony
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Mercedes 310 kaczka 2,9d - Hałas z paska klinowego Tam jest napinacz automatyczny sprężynowy tz . konik co tam dokręcać? jest konik sprężyna idąca w górę i rolka
  • Poziom 4  
    W moim mercu jest na łozysku - na zdjęciu jest na rolce. Ale chodziło mi o moment tej śruby imbus 12. Na środku tego "konika"
  • Poziom 43  
    Dokręcenie tej śruby nie może powodować oporu w koniku. On na niej pracuje góra-dół. Pasek na owiniety rolce a sprężyna napina całość. Wstępnie naciągnięta górnym mocowaniem.
  • Poziom 4  
    Wiem. Dlatego pytałem z jaką mocą to dokręcić żeby nie za mocno i nie za słabo
  • Poziom 43  
    Dokręcasz do oporu (momentu nie znam) , to jest zwykła tuleja prowadząca. Konik ma sie na niej obracac luźno.
  • Poziom 4  
    Jak dokręciłem do oporu to konika się nie dało ruszyć mimo, iż jest tam podkładka dystansująca. U mnie jak pisałem jest łożysko, a nie tuleja
  • Poziom 43  
    Coś źle złożone lub złe czesci
  • Poziom 4  
    No ale po poluzowaniu działa dobrze, ostatecznie metodą: dokręcania i sprawdzania czy się rusza doszedłem do 60Nm i tak zostawilem.
  • Poziom 4  
    tak jak pisałem wcześniej: ostatecznia metoda: dokręcania i sprawdzania czy się rusza doszedłem do 60Nm i tak zostawilem.