Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ozonator samochodowy na bazie chińskiego generatora

msb 09 Cze 2019 23:48 12297 35
    encore
    Poziom 18  
    szczepulek napisał:

Przy cenie 60 zł za cały układ z 2 płytek po 5g każda wysłany z ChRL nawet nie zastanawiałem się nad opłacalnością. W mojej okolicy biorą 40-50 zł za ozonowanie.. ja w tej chwili już 6 samochodów ozonowałem 15 min każdy. Dawno się zwrócił zakup.

Zależy jak kto rozumie efekt biznesowy. Na poważnie czy na żarty?
  • TermopastyTermopasty
    szczepulek
    Poziom 12  
    Tzn? No jeśli koszt zakupu ozonayora jest niewiele większy od usługi odgrzybiania to opłaca się zakupić choćby miało i godzinę wytrzymać. O to mi chodziło pisząc że nie ma się co zastanawiać nad opłacalnością.. może mnie źle zrozumiano.
  • TermopastyTermopasty
    Krzysztof Kamienski
    Poziom 43  
    @msb No Stary, wielkie brawa za konstrukcje ozonatora i Warsztat. Dawno na Forum nie było takich cudów ! Czarny element koło bezpieczników to filtr EMI ? Jeżeli tak, to faktycznie niesamowite ! Jedyna rzecz - dławik kabla sieciowego zamontowany odwrotnie, ale to drobiazg. Obudowa to pewnie jakiś były Meratronik ? Osobiście mając czas i Wene, :cry: , zamiast własnej konstrukcji multitimera wpakował bym tam Arduino z shieldem - ekranikiem dotykowym i można by rozszerzyć dalej o zdalne sterowanie. Pozdrówka !
    seebeeck
    Poziom 11  
    Nie chcę zakładać nowego wątku bo temat podobny. Zastanawiam się nad budową z wydajnością 40g/h i rodzajami transformatora do płyt ozonujących. Czym one się różnią od siebie poza ceną? ten z wbudowanym na 20g jest sporo tańszy nawet przy dwóch sztukach od tego z osobnym transformatorem dla 40g/h?
    20g/h Ozonator samochodowy na bazie chińskiego generatora
    40g/h Ozonator samochodowy na bazie chińskiego generatora
    lukaszenko102
    Poziom 9  
    Będę sam budował ozonator z podzespołem chińskiego generatora. Układ będzie się składał z "ozonatora", włącznika, sterownika czasowego, wentylatora. Wszystko chcę ogarnąć na 230v. Chciałbym się dopytać, w którym miejscu założyć bezpiecznik? Zamierzam tak to połączyć: włącznik główny--->sterownik czasowy--->wentylator, generator ozonu. Bezpiecznik powinien być między włącznikiem głównym a sterownikiem czasowym?
    Benhamin
    Poziom 2  
    IMO od strony elektrycznej nie ma znaczenia, w którym miejscu obwodu 230VAC dasz bezpiecznik. Ponieważ nie znamy typu i jakości elementów użytych w projekcie (chińczyki?) bezpiecznik dałbym przed wyłącznikiem głównym.

Dodano po 12 [minuty]:

seebeeck napisał:
    Nie chcę zakładać nowego wątku bo temat podobny. Zastanawiam się nad budową z wydajnością 40g/h i rodzajami transformatora do płyt ozonujących. Czym one się różnią od siebie poza ceną? ten z wbudowanym na 20g jest sporo tańszy nawet przy dwóch sztukach od tego z osobnym transformatorem dla 40g/h?
    20g/h Ozonator samochodowy na bazie chińskiego generatora
    40g/h Ozonator samochodowy na bazie chińskiego generatora
    .

Daj Kolego może namiar na ten układ z drugiej fotografii, zamówiłem sobie wczoraj u azjatyckich przyjaciół ozonator 48g/h i chciałbym porównać ceny.