Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

lepiej kupic glosnik czy wymienic zawieszenie?

mikoos 13 Sep 2005 13:57 954 5
    mikoos
    Level 10  
    popsuly mi sie niskotonowe (20cm) i sie zastanawiam czy lepiej zakupic nowy glosniczek stx za 24 zl typu http://www.stx.pl/index.php?vMenu=2&vMenuItem=0&vSubPage=40 czy moze takie zawieszenie z membranka jak tutaj http://www.allegro.pl/show_item.php?item=63674287 ?? nie znam sie i boje sie czy to zawieszenie to nie jakis szajs bo stx'y z tego co wiem to raczej dobre:) no i czy montaz takiego zawieszenia jst basz trudny? a jeszcze jedno...jaki glosnik polecacie wysokotonowy(9cm)?? tez stx czy moze cos innego(linki mile widziane)
    slo11
    Level 12  
    szczerze to lepiej kup nowy glosnik! bo sama membrana kosztuje 7zl+ przesylka jakies 5zl + klej to Cie wyjdzie jakies 15 zl (moze troszke taniej)! roznica wynosi 9zl a jesli nie znasz sie na tym w ogole i nie masz jakiegos znajomego ktory by to zrobil to sie szczerze nie ruszaj bo mozesz jeszcze bardziej zepsuc :) a jesli te glosniki sa sprawne tylko cos z membrana jest to sprzedaj je na allegro! pozdrawiam
    mikoos
    Level 10  
    zapomnialem dodac ze glsonik to tonsil... koszta sie zarysowuja troche inaczej bo 2 glosniki mi sie sypnely wiec za membranki przesylka i klej wyszlo by mnie ok 24zl czyli cena jednego glosnika bez przesylki...a znac sie nie znam ale moze moj kumpel sie zna....bardziej mi chodzilo o to czy te membranki to nie jest jakis szajs przypadkiem?
    Jack1973
    Level 14  
    Kup nowe głośniki jak chcesz mieć zachowane brzmienie.Chyle czoła dla człowieka który wkleji membrane do głośnika tonsila i zachowie czystość brzmienia.Dla wszystkich "fachowców" co robią to "zawodowo" i napiszą ci że to robili i nie ma różnicy :D:D:D to co oni wyprawiaja to totalna kicha.Mambrana pracuje OK ale cewka w magnesie po pewnym czsie się zatrze na magnesie i koniec Tonsil wkleja membrany z dokładnością 0,001 (maszyna to robi) to tak na tabene. Wybór pozostawiam tobie.
    mikoos
    Level 10  
    hmm przyznaje ze o tym nie pomyslalem...przypomnialem sobie tez pewna porade ktora glosi ze jezeli cos ma sluzyc dluzej niz 5 lat to nie ma co zalowac i kupic porzadne..i chyba tak zrobie....mam wiec pytanie czy polecacie niskotonowe stx i jaki polecacie wysokotonowy??
    Logan
    Level 30  
    Jack1973 wrote:
    Kup nowe głośniki jak chcesz mieć zachowane brzmienie.Chyle czoła dla człowieka który wkleji membrane do głośnika tonsila i zachowie czystość brzmienia.Dla wszystkich "fachowców" co robią to "zawodowo" i napiszą ci że to robili i nie ma różnicy :D:D:D to co oni wyprawiaja to totalna kicha.Mambrana pracuje OK ale cewka w magnesie po pewnym czsie się zatrze na magnesie i koniec Tonsil wkleja membrany z dokładnością 0,001 (maszyna to robi) to tak na tabene. Wybór pozostawiam tobie.

Co Ty gadasz klego ? Sam regenerowalem 4 glosniki Tonsila i wszystkie do dzisiaj pracuja jak nowe.

:arrow: mikoos o regeneracji Tonsili na forum jest baaaardzo duzo napisane, wystarczy poszukac.