Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica AW100N - nie startuje

23 Maj 2019 13:51 276 5
  • Poziom 2  
    Witam, pralka po wybraniu programu i naciśnięciu przycisku start nie reaguje, po paru sek słychać że zamyka drzwi i przycisk start zaczyna mrugać. Nic więcej się nie dzieje. Proszę o pomoc. Pralka nie posiada wyświetlacza
  • Poziom 17  
    Sprawdź pompę wypompowywującą, silnik,zamek, grzałkę, czujnik temperatury elektrozawory. Startuje na wirowaniu lub wypompowaniu wody?
  • Poziom 2  
    Nic właśnie, nie chce zacząć prania, zawsze pompę słychać na początku, a teraz cisza...
  • Poziom 10  
    Własnie mam ,,na tapecie" taką pralkę i ten sam problem. Do tej pory ,,pomagało" kilkukrotne wyłączenie pralki tj w pozycję ,,0" programatora i ponowne ustawienie na dany program z równoczesnym dociśnięciem ciałem jej drzwiczek. Dioda start już nie mrugała i pralka już ,,normalnie " działała i to do teraz. Okazało się wczoraj, że powodem tej usterki jest blokada drzwiczek, a dokładnie nie daje info do programatora, że drzwiczki pralki są zablokowane, a to wystarczy pralce, że nie realizuje programu.

Niestety nie dosyć, że ta cześć jest ciężką do zdobycia, ale i kosztowna - około 110 zł? Rozebrałem ją, ale nie wiem do tej pory dlaczego ona nie działa...i jak. Porównując z innymi widzę w jej konstrukcji, że posiada jakąś dodatkową plastikową dźwignię? Jedynie zdemontowana i z moją ,,pomocą" pozwoliła mi stwierdzić, że nic innego nie jest uszkodzone. Może ktoś wie i jest w stanie mi pomóc.
    Pozdrawiam ...
    Edit:
    Zapomniałem podać dane tej blokady DL-S2 firmy BITRON. Dodaję nowe informacje po których analizie jestem ,,głupszy" niż byłem. Znalazłem inną blokadę do mojej pralki? Czyżby Amica dawała do swoich wyrobów złe blokady?
    Amica AW100N - nie startuje Amica AW100N - nie startuje
  • Poziom 39  
    W tym sklepie również sugerują, że ta blokada jest do Twojego modelu pralki Amica, ale na 3 zdjęciu jest ładnie oznakowane gdzie, który przewód wchodzi w złącze blokady czyli N - przewód neutralny, L- przewód fazowy, C- przewód tzw.sygnałowy.
    Sprawdź sobie jak wtyczka jest wpinana do blokady i sprawdź na przewodach L i N czy na wtyczce blokady pojawia się 230V po załączeniu pralki. Jeśli napięcie będzie to ewidentnie problem leży po stronie blokady drzwi, jeżeli jednak nie pojawi się 230V to problem tkwi w module sterującym pralką.
  • Poziom 10  
    Zauważyłem dzisiaj, a właściwie poczułem, że z okolic programatora, a dokładnie jak początkowo błędnie sądziłem wtyku wiązki do blokady drzwi, woń chyba jakby plastiku. Okazało się jednak, że jak już to jest wtyczka obok (2 żyły niebieskie) - prawdopodobnie od pompy... Rzeczywiście styki tej wtyczki były zaśniedziałe. Oczyściłem je i jest dużo lepiej.

Mogę już prać i odwirowywać pranie, ale jak nastawię na program z określoną temp np. 60 stopni swąd się nadal wyczuwa i chyba to bardziej z płyty programatora z lewej, dolnej strony.
    Może ktoś poratuje mnie schematem tej pralki?
    :arrow: Poprawiłem TONI_2003