Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KONICA C252 - po włączeniu urządzenia klepsydra na wyświetlaczu

23 Maj 2019 15:28 459 13
  • Poziom 16  
    witam

Posiadam Kserokopiarkę Konica C252. Używałem normalnie do pewnego dnia. Włączam i pojawia się tylko "kręcąca" klepsydra.
    Czytałem na forum ze można wgrać FW lub odzyskać NVRAM.
    Zakupiłem kartę CF 512Mb ściągnąłem firmawe ze strony Konica 4038-F000-GC8-K3-000. Ale nie mogę się doczytać w jaki sposób wgrywa się firmware (instrukcja), ewentualnie jak to nie pomoże w jaki sposób odzyskać NVRAM.

Bardzo proszę o pomoc dodam że panel nie reaguje na żaden przycisk tylko POWER

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Kartę tworzysz przy użyciu Firmware Imaging Toolkit. To program służący do stworzenia bootowalnej karty z pliku firmware. Potem umieszczasz kartę w urządzeniu i uruchamiasz je. Nie wszystkie karty chcą jednak współpracować z tymi maszynami zatem może nie zabootowac się poprawnie.

C.
  • Poziom 16  
    super konkretna i szybka odpowiedź dzięki ;) jeszcze tylko jedno pyt często mam do czynienia z wgrywaniem do różnych urządzeń ale z tymi pierwszy raz. Muszę przy uruchomieniu przytrzymywać jakiś przycisk by z boot'owało czy przy włożonej karcie klikam tylko POWER. Może banalne pytanie ale na monitorze nic nie wyświetli za pewne i nie wiem po czym poznam że instalacja się rozpoczęła.
    Po pracy zabiorę się wgrywanie poinformuje o efektach

Pzdr
  • Specjalista - kserokopiarki
    Nic nie wciskasz - po prostu karta do portu i maszyna sama zaskoczy.

C.
  • Poziom 16  
    Kartę z boot'owałem

podłączyłem i komunikat:

Firmware Update:

Error.
    This is invalid card.
    Please make sure the card.

Prawdopodobnie karta lipna. Wrzuciłem 512MB DIGITAL MEMORY CARD.
    Wyczytałem że najczęściej czyta bez problemu Kingston 128MB. Zakupiłem 128MB i 256MB kingstone poczekam i spróbuje na nich
    na chwile obecna dziękuję
  • Pomocny post
    Tak jak pisałem ... Te maszyny są strasznie kapryśne . U mnie działa Lexar 256 MB . W nowszych tez jest podobny problem z pendrive . Ciężko znaleźć działający .

C.
  • Poziom 16  
    no nic na razie zamówiłem z firmy kingston ktoś polecił że chodzi jak nie to skorzystam z Twojej sugestii. Są to jeszcze małe pieniądze więc pozwolę sobie testować ale tak spytam ile takie coś może kosztować?O ile to programowo usterka
  • Poziom 16  
    Przyszły dzisiaj karty 128 i 256 MB Kingstone i niestety ten sam błąd... czy miał ktoś ww taki błąd? I czy jest to na pewno wina karty której po prostu nie czyta ?

ściągałem te dwa FW od nich ze strony

• Pomocny post
    To nie taki firmware ... Musisz mieć Mass Production z Infohuba.

C.
  • Poziom 16  
    Próbowałem na własną rękę znaleźć FW, Mass Production z Infohuba co poleciłeś do rejestracji potrzebna jest firma itd. czy jesteś w stanie podać mi FW do mojego modelu Kserokopiarki ? Naprawiałem tylko Ricoh i Hp jest to pierwsza moja Konica i przyznam z oprogramowaniem jestem zielony
    Pzdr
  • Poziom 16  
    copyman napisał:
    To nie taki firmware ... Musisz mieć Mass Production z Infohuba.

Otrzymałem prywatną wiadomość od forumowicza że "Mass Production jest do nowszych maszyn. Do bizhuba c252 nie ma MAssP."
    Dlatego próbuję dalej na tym FW i z kartami, znalazłem jeszcze 4Gb SanDisck ale też niestety nic, nie mam już pomysłów może jeszcze ktoś bardziej doświadczony ma inne sugestie. Podmieniałem też RAM na inne i też nic nie dało.
    Dzwoniłem dzisiaj do serwisu przekazałem problem i wycenili z dojazdem ok 500zł netto. Troche sporo ale w ostateczności będę musiał skorzystać.
    Na razie czas mnie nie goni więc jeszcze proszę speców o POMOC ;)
    PZDR
  • Poziom 16  
    Dodam, że podmiana płyty głównej (do której miałem dostęp na podmianę) w 100% rozwiązała problem. Także tym bardziej utwierdza mnie to w fakcie że jest to wina firmware. Poczekam jeszcze z tydzień (czas mnie nie goni) jeżeli nic się w temacie nie zmieni założę temat w sprawie kupna płyty do tego modelu (chyba, że ktoś z kolegów piszących w temacie ma płyte do sprzedania)
  • Poziom 15  
    firmware który Cie interesuje nazywa się 4038-F000-Gcn-G4-000.EXE jest dostepny na chomiku, jesli po wgraniu firmwaru Firmware Imaging Toolkitem urzadzenie bedzie wyswietlalo ze zła karta to oznacza że karta jest rzeczywiście zła, trudno trafić dobrą musi mieć jakies specjalne parametry ale nigdzie nie ejst napisane dokładnie jakie.
  • Poziom 24  
    Taka karta pójdzie z tym firmwer/em bez problemów:
    Narka

A, płytę jak chcesz to kumple z Wa-wy mają.
    Podaję ci namiar na jednego Gościa, w prywatnym mail-u.