Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

xara picasso 1,8 2004 - Nie odpala. Brak paliwa na listwie wtryskowej.

23 Maj 2019 18:11 138 3
  • Poziom 2  
    Witam. Mam nie mały problem. Żona wracając z pracy zgasiła autko po czym zrobiła zakupi i ponownie próbując uruchomić nie dała rady. Samochód kręci ale nie odpala. Zdjąłem panel z cewką , wykręciłem świece - susza. Jak kręcę rozrusznikiem to z przewodu paliwowego nie leci. Bezpiecznik od pompy cały. Po zholowaniu sprzętu do domu pojawił się kolejny problem. Po przekręceniu na zapłon auto daje sygnał bip a potem kolejny i rozłącza zapłon. Jedynie na konsoli pali się kontrolka aku nawet po wyjęciu kluczyków i pozamykaniu drzwi. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
  • Poziom 35  
    Tryb Ecomode - pozwala tylko na uruchomienie auta.
    Możliwe że immo trzyma, bo tak nie puszcza paliwa.
    Pod komputer i zobaczyć czy sterownik jest zablokowany.
  • Poziom 2  
    Tryb eco załączy się bo wyczerpany był już aku. Podładowanie pomogło jednak sam tryb znika dopiero po odpaleniu silnika. Co do problemu braku paliwa to winna była pompa. Prawdopodobnie szczotki się zawiesiły. Po wyjęciu pompy co nie jest łatwym zadaniem. Trzeba wykręcać bak lub robić dziurę pomiędzy środkowym a prawym fotelem pasażera w podłodze. Jakby tam rewizji za 20 zł nie dało się zrobić :) Po podłączeniu pompy bezpośredni do aku i paru uderzeniach w nią pompa ruszyła. Skąd wiadomo że to pompa a nie immo. Na chwilę po włączeniu zapłonu na bezpieczniku F2 w komorze silnika pojawia się napięcie 12v. Podanie tego napięcia jest uzależnione od przekaźnika który jest sterowany przez jednostkę centralną (u mnie po-lift po 2004 wcześniejsze wersje miały przakażnik osobno ) dopiero po sczytaniu immo . Więc jeśli byłby problem z immo to napięcie nie pojawiłoby się na tym bezpieczniku. Tak chyba dobrze rozumuję schemat. Pompa wymieniona. Problem rozwiązany.
  • Poziom 35  
    Uwierz mi, że miałem Xsarę (nie Xarę) co immo trzymało. W momencie przekręcenia kluczyka pojawiało się napięcie 12V na pompie i nikło po 2-3 sekundach. W trakcie rozruchu brak zasilana na pompę.

EcoMode może zejśc po odpaleniu auta, albo komputerem wyłączyć (jeżeli akumulator jest naładowany).

Nic nie pisałeś o napięciach.
    Ważne że naprawiony :)