Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laguna 2ph2 2.0Pb - błędne działanie EVAP schemat S3000

mała buba 24 Maj 2019 00:18 228 0
    mała buba
    Poziom 9  
    Witam, pacjent jak w tytule Laguna 2ph2 2.0Pb 135KM (nie IDE) mam cały czas kontrolkę check, po podpięciu pod komputer wychodzi mała nieszczelność zaworu EVAP i/lub zwarcie do masy. Zawór wymieniłem niestety dalej to samo, okazuje się że po zapłonie zawór na zawór dochodzi od razu minus, plus jest stały, a sterowanie masą, z tego co doczytałem powinien otwierać się określonych sytuacjach kiedy spełnione są warunki np. temperatura "silnika" przekroczy 55C , obroty, prędkość czy obciążenie, ty od razu jest podawany minus i się otwiera. Wiązka wtyczki co się da sprawdzone czy nie ma przerwy, zwarcia, wszystko wygląda OK. Jedynie został sterownik, po podłączeniu tylko jednej wtyczki (tej gdzie jest - zaworu) pojawia się masa na zaworze i pin we wtyczce ma czyste zwarcie z kilkoma innymi pinami w tej wtyczce (mierzone w obie strony)
    Jakieś sugestie? Pomysły? Czy znajdę gdzieś schemat do tego sterownika S3000? To by mi pomogło najbardziej. Czy jak bym szukał używanego sterownika to musi mieć dokładnie te same numery czy może to być obojętnie jaki S3000 i można sklonować całość, mapy, immo ?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.