Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peiyng py-1k76d ( pali bezpieczniki )

sobek4 24 May 2019 16:13 378 7
    sobek4
    Level 9  
    Witajcie. Około 2 tygodnie temu kupiłem wzmacniacz jak w temacie , poprzedni właściciel kupił go nowego podłączył , i grał na nim w sumie kilka godzin. Spakował i leżał kilka lat w domu . Wszystko było ładnie do dzisiaj. Wracam z pracy i po około 5 minutach grania nagle cisza , subwoofer pride eco 12 przestał grać , pierwsza myśl spalony głośnik , ale pod domem sprawdzam a tu na przewodzie zasilania przy akumulatorze spalony bezpiecznik 60 amper. Wymieniłem na inny ( 50 Amper ) włączam radio i cisza. Kolejny spalony . Włożyłem 80 amper i po kilku sekundach znowu spalony. Zwarcia na przewodach nie ma. Zabrałem wzmacniacz do domu , rozkręciłem nic nie śmierdzi , w środku wygląda jak nowy nie widać żeby coś się w nim sfajczyło. Znajomy mówi że może to być przetwornica i mam ten wzmacniacz wywalić do elektro śmieci. trochę szkoda bo zapłaciłem za niego 400 zł. Co mogło w nim paść i czy opłaca się go naprawiać ? Dodam że w chwili podłączenia zasilania nie zapala się protect tylko normalnie jest gotowy do pracy. I po chwili bezpiecznik spalony.
    User removed account
    Level 1  
    sobek4
    Level 9  
    Mam multimetr, lutownice ogarniam. Ale znalazłem u mnie w mieście kogoś kto za 150 zł naprawi. Cena myślę że spoko. Czy jest szansa że po naprawie nie spali się ponownie ? Tym bardziej że nie było słuchanie bardzo głośno.
    User removed account
    Level 1  
    sobek4
    Level 9  
    A więc nie dało mi spokoju i rozkręciłem go ponownie i to chyba wina tej płytki , widać że coś tam się stało . Zadzwoniłem do firmy lechpol u której był zakupiony ten wzmacniacz i powiedzieli że mam wysłać , koszt naprawy 50 -70 zł , chyba że coś więcej to dadzą mi znać. Wstawiam zdjęcia uszkodzonej płytki. Na zdjęciu może nie widać ale jest lekko zaśniedziała być może od wilgoci. Peiyng py-1k76d ( pali bezpieczniki ) Peiyng py-1k76d ( pali bezpieczniki ) Peiyng py-1k76d ( pali bezpieczniki )
    User removed account
    Level 1  
    sobek4
    Level 9  
    Naprawiał będę, kwestia tylko gdzie. Nie chciał bym żeby go jeszcze bardziej ktoś skopał.
    edit.
    Dziś zaniosłem do serwisu, koszt naprawy ma wahać się w granicach 50 -100 zł. Jutro ma być do odbioru.
    sobek4
    Level 9  
    Naprawa wyniosła 90 zł. Wymieniony został IRF640 oraz IRF9640 . mam nadzieję że będzie ok.