Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Chevrolet Lacetti 1.4 16V Coś pobiera prąd z akumulatora

24 Maj 2019 20:28 243 11
 • Poziom 3  
  Witam przychodzę tutaj z problemem mianowicie coś pobiera mi prąd z akumulatora samochodowego odpiąłem minus (klemę) wziąłem miernik czerwoną sondę z miernika do klemy czarną sondę z miernika do bolca z akumulatora i okazało się, że coś pobiera 0.13 ampera. Następnie zacząłem odpinać kolejno bezpieczniki i sprawdzać z czego to zabiera i natknąłem się, że jak odpinam bezpiecznik pod maską samochodu "PASS F/BOX 15A" to ta wartość znika teraz pytanie do czego on służy? dodam, że bezpiecznik wymieniłem jest to samo, odpiąłem lampkę z bagażnika dalej to samo, odpiąłem spaloną lampkę z tablicy rejestracyjnej dalej to samo, podsufitkę w środku dalej to samo, odpiąłem całkowicie radio dalej to samo. Co może pobierać w aucie te 0.13/0.14 ampera związane z tym bezpiecznikiem ? co mam posprawdzać ? Auto jakie posiadam to Chevrolet Lacetti 1.4 16V. Dodam załącznik z polskim tłumaczeniem puszki bezpieczników oraz zaznaczę z którym posiadam takowy problem.
 • Warunkowo odblokowany
  https://www.autocats.ws/manuals/chevrolet/tis...ubira-Lacetti/ewd-lhd-j/7J2_4.pl.html#J4ERRFB

  Ef19 -Zestaw wskaźników, funkcja przypomnienia o kluczyku, zespół składanego lusterka, lampka MAP, lampka oświetlenia wnętrza, lampka sygnalizacyjna otwarcia bagażnika, funkcja sygnalizacyjna otwarcia bagażnika.

  Aktualnie w samochodach zawsze coś pobiera prąd bo zawsze coś czuwa, ale jeśli nie mamy jakiś dodatkowych odbiorników bądź badziewnego radia to ten prąd powinien być w okolicy 0.05 A.
 • Poziom 3  
  Tak wiem czytałem o tym tylko, że to jest diesel a ja mam benzynę nie wiem czy to jakaś różnica ale w rozstawie bezpieczników w puszce to na pewno. Co do radia to pisałem już o tym odpinałem je całe i dalej to samo a co do odbiorników to takowych nie posiadam.
 • Poziom 3  
  Rocznik samochodu to 2006
 • Poziom 3  
  Tylko jak już pisałem na wstępie ja odnalazłem ten bezpiecznik który pobiera ten prąd wszystko jest napisane na wstępie
 • Warunkowo odblokowany
  Ale przez ten bezpiecznik zasilane jest kilka modułów, trzeba zlokalizować który dokładnie szwankuje.
  Czy to licznik, czy brzęczyk, czy moduł składania lusterek czy coś innego?
 • Poziom 3  
  Co to jest ten cały "brzęczyk" jeżeli mogę prosić o wyjaśnienie ?
 • Poziom 3  
  Dzięki Wielkie jutro sprawdzę co i jak i dam znać czy zostało odnalezione
 • Poziom 3  
  Problem udało się rozwiązać okazało się, że na prędkościomierzu coś pobierało prąd