Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siemens EQ 6 s700 TE657503DE - zagrzewa się

24 Maj 2019 23:07 267 3
 • Poziom 2  
  Witam. Mam dziwny problemem z ekspresem... Otóż gdy chcę zrobić jakąś kawę wyskakuje że ekspres się zagrzewa, ale jak ustawię na najsłabszą kawę ground coffe to niby cały proces przechodzi, ale wypuszcza sama wodę. Gdy ustawię inny poziom kawy znów błąd, dodam że młynek w ogóle nie reaguje, mleko oraz wodę grzeje normalnie. Ekspres jest praktycznie nowy, ma zrobione 15 kaw. Rozkręcałem go patrzyłem na ten młynek, wygląda jak nowy. Rozkręciłem i skręciłem i dalej tak samo, gdy ma się uruchamiać młynek wyskakuje komunikat o przegrzaniu.

 • Specjalista AGD
  Konstrukcyjnie płytka elektroniczna ma wadę w postaci złej diagnozy w tym modelu.
  Problem z przegrzaniem komunikuje przy przegrzaniach jak i przy zbyt małym poborze prądu młynka.

  Usterka tkwi albo po stronie młynka albo płytki elektronicznej. Jednak jeśli to już rozkręcałeś... Nie wiem jak podejdą do gwarancji.
  Skoro jest nowy to na gwarancję.
 • Poziom 2  
  On nie ma gwarancji. Wzięłam go od znajomego który się zajmuje zwrotami w Amazon i miał ten ekspres i chciałem go kupić za parę groszy ale jest właśnie ta usterka. Jaki koszt naprawy w serwisie ? Silnik widziałem za 350 zl. Czy jest możliwa zła regulacja młynka i on się jakiś blokuje ? Sa tam jakieś 2 kreski czerwona i zielona ja do kręciłem to mocno że palce bolaly... Może za mocno było i się blokuje ?

 • Specjalista AGD
  Według mnie szkoda w ślepo wrzucać 350zł, warto by było poznać przyczynę..
  Multimert w posiadaniu ? Zmierzyć napięcie jakie wychodzi na młynek.
  Silnik można podpiąć "na krótko" i sprawdzić ale zaznaczam ze to silnik prądu stałego 220V , także pamiętamy o chociaż mostku prostowniczym. No i przy pomiarach także nie zapomnieć , że to prąd stały krąży w obwodach.