Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Model WW90K6414QW - nie odwirowuje wody

Pabi_2 25 Maj 2019 14:32 105 0
    Pabi_2
    Poziom 10  
    Witam
    Mam pralkę Samsung Add Wash już po gwarancji (pół roku temu skończyła się gwarancja). Pralka nie odwirowuje. Jak uruchomię sam program wirowania pralka odlicza od 15 min i zatrzymuje się na 9, ale dalej kręci bębnem i to wolno cały czas. Sprawdziłem filtr (był brudny), a po wyczyszczeniu nic nie pomogło.

Rozkręciłem i wyjąłem pompę - ma dwa silniki. Podłączyłem silniczki do 230V i chodzą. Sprawdziłem napięcie na programie wirowania i do jednego silnika dochodzi napięcie, a do drugiego nie dochodzi. Czy muszę jakiś inny program uruchomić aby pojawiło się napięcie do tego drugie silniczka? Gdzie szukać przyczyny?
    Edit:

Dowiedziałem się, że ten drugi silnik chodzi podczas prania. I właśnie ten silnik od Eco Buble i właśnie coś słabo chodził. Wymieniłem i pralka odwirowała i zaczęła chodzić prawidłowo. Koszt silniczka do pompy 49zł Askolla. Drugiego nie wymieniałem. Dam znać czy wyprało od początku do końca. Więc dla mnie cenna informacja, że podczas wirowania musi chodzić tylko jeden silnik.