Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] BMW E36 316i - Nie działa centralny zamek od strony pasażera.

25 Maj 2019 11:01 504 4
  • Poziom 8  
    Witam,

Pacjent :
    BMW E36 316i
    Rok produkcji : 1995
    Buda : Compact

Problem :
    Centralny zamek jest fabryczny, tylko nie posiadam pilota - działa tylko z kluczyka.
    Jak zamykam lub otwieram drzwi kluczem od strony kierowcy to zamykają/otwierają się drzwi kierowcy, bagażnik i klapka paliwa.
    Niestety drzwi pasażera nie reagują.
    Natomiast jeżeli ze środka auta zamknę drzwi pasażera ręcznie lub je otwieram "ryglem" to działają wszystkie zamki w aucie.
    Gdzie szukać problemu ? Rozebrałem boczek i posprawdzałem wizualnie przewody w drzwiach pasażera i wszystkie kable są ok.
  • Poziom 27  
    A mikro przełączniki pod zamkami sprawdziłeś czy zwierają (zamykają obwód) jak ręcznie - palcem je naciśniesz?
  • Poziom 8  
    Jak wyglądają te mikro przełączniki ? Gdzie ich dokładniej szukać ?
  • Poziom 27  
    Jeśli chodzi o wymianę klamki/zamka to musisz ściągnąć boczek, opuścić szybę, wyciągnąć uszczelki szyby z drzwi, wypiąć ramiona podnośnika z plastikowych ślizgów po czym przód szyby opuszczasz jak najniżej drzwi, a tył tak pod ukosem do góry i szyba wychodzi bez problemu tylko delikatnie się z nią obchodź. Jeśli chodzi o klamkę to przy mechanizmie zamka masz taką zaślepkę, pod nią jest zabezpieczenie, które trzeba pociągnąć do siebie i obudowa klamki schodzi bez problemu. Do pociągnięcia tego zabezpieczenia zakrzyw na końcu stary cienki śrubokręt. Jeśli się da (a nie wiem) bez tego wszystkiego wypiąć mikro przełącznik wkładając rękę w drzwi, to tym lepiej. Jest on zabezpieczony tą srebrną blaszką, jak widać na zdjęciu i nałożony na bolec/bolce (pewnie plastikowe, nie połam) w celu stabilizacji. Rozbierz od strony, która stwarza problemy.
    BMW E36 316i - Nie działa centralny zamek od strony pasażera.
  • Poziom 8  
    Temat zamykam, zamek sam zaczął działać i samochód już dawno sprzedany. :)