Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Fiat Seicento 900 - Drgania, silnik pracuje na 3 cylindry

25 Maj 2019 15:55 705 17
  • Poziom 8  
    Witam
    Mam problem z du篡mi drganiami ca貫go samochodu kiedy silnik pracuje na biegu ja這wym. Wymieni貫m 鈍iece i kable zap這nowe, zamieni豉m cewki miejscami i nic si nie zmienia. Jedna 鈍ieca by豉 ca豉 w sadzy. Wykona貫m te pomiar ci郾ienia spr篹ania. Na podejrzanym cylindrze pokaza這 mi 4,5 bara, na pozosta造ch 12-13 bar闚. Ci郾ienie po pr鏏ie olejowej na najgorszym cylindrze wysz這 6 bar. 安iadczy to o uszkodzonej g這wicy/zaworach? Dodam ze jest LPG. W sumie samochodem da si je寮zi, problem wyst瘼uje tylko na biegu ja這wym. Czu 瞠 delikatnie nie ma mocy, wy瞠j samoch鏚 przyspiesza normalnie. Co radzicie w zwi您ku z tym? Warto嗆 samochodu z racji korozji jest niewielka ( ok 1000 z). Rozkr璚a silnik i remontowa, czy taniej wyjdzie kupi drugi u篡wany? A mo瞠 je寮zi z t usterk p鏦i si da?
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Trzeba chyba zdj望 g這wice i sprawdzi co jest nie tak. Moim zdaniem to lepiej to odda na z這m i szuka innego koszt samej robocizny bedzie zbyt du篡 przy takim aucie.
  • Poziom 30  
    Eidems napisa:
    Trzeba chyba zdj望 g這wice i sprawdzi co jest nie tak. Moim zdaniem to lepiej to odda na z這m i szuka innego koszt samej robocizny bedzie zbyt du篡 przy takim aucie.

W豉郾ie przez takich ludzi gin zdrowe blacharsko auta....

Je郵i blacha jest zdrowa szuka豚ym drugiego s逝pka (remont obecnego nieop豉calny), lub nawet wykona swapa na 1.1/1.2 lub nawet 1.4 16v ze stilo (wchodzi p&p).

Jazda z niepal帷ym jednym cylindrem b璠zie skutkowa przedostawaniem si paliwa do oleju, co z czasem doprowadzi do mocnego rozrzedzenia oleju i zatarcia silnika.
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    ToJestNick napisa:
    Eidems napisa:

Je郵i blacha jest zdrowa szuka豚ym drugiego s逝pka (remont obecnego nieop豉calny), lub nawet wykona swapa na 1.1/1.2 lub nawet 1.4 16v ze stilo (wchodzi p&p).

Jazda z niepal帷ym jednym cylindrem b璠zie skutkowa przedostawaniem si paliwa do oleju, co z czasem doprowadzi do mocnego rozrzedzenia oleju i zatarcia silnika.

" Warto嗆 samochodu z racji korozji jest niewielka ( ok 1000 z). "
  • Poziom 30  
    Eidems napisa:
    ToJestNick napisa:
    Eidems napisa:

" Warto嗆 samochodu z racji korozji jest niewielka ( ok 1000 z). "

Ajj, nie doczyta貫m. Masz racj, m鎩 b陰d.
    Z korozj to on 1000z nie jest wart.
  • Poziom 8  
    Postanowi貫m rozkr璚i silnik i samemu go wyremontowa. Mo瞠 co si naucz, a jak si nie uda to wielkiej straty nie b璠zie i auto p鎩dzie na z這m;) Mam wyci庵ni皻 g這wice. Wida go造m okiem 瞠 zaw鏎 wydechowy na trzecim cylindrze jest wyszczerbiony/wypalony. Poza tym jeszcze dwa zawory s czarne, je te trzeba koniecznie wymieni? Na pewno wymieni wszystkie uszczelniacze zaworowe, bo mam ju je gdzie na p馧ce. Na co jeszcze zwr鏂i uwag, co mog這by dyskwalifikowa g這wic? Ewentualnie prosi豚ym o linka do sprawdzonego sposobu remontu g這wicy w domowych warunkach. Pozdrawiam.
    Fiat Seicento 900 - Drgania, silnik pracuje na 3 cylindry Fiat Seicento 900 - Drgania, silnik pracuje na 3 cylindry
  • Poziom 30  
    Bez pr鏏y szczelno軼i g這wicy i obr鏏ki gniazd zaworowych naprawa absolutnie bez sensu. Kup druga g這wic (oko這 50/100z na kasacji), dotrzyj w niej zawory, wrzu nowe uszczelniacze i sk豉daj silnik.

Potem porz康nie wyreguluj instalacj LPG bo to zapewne ona jest powodem wypalenia gniazda. Na pozosta造ch cylindrach wyra幡ie wida ubog mieszank (bia貫, jasne zawory).
  • Poziom 8  
    Czyli to szare zawory s z貫. No logik powiedzia豚ym 瞠 te z nagarem, ale ok musz uwierzy:) Na szrocie szukam g這wicy z czarnymi, nie wypalonymi zaworami, docieram gniazda, wymieniam uszczelniacze i zobaczymy co z tego wyjdzie.
  • Poziom 30  
    mckrzysiek007 napisa:
    Czyli to szare zawory s z貫. No logik powiedzia豚ym 瞠 te z nagarem, ale ok musz uwierzy:) Na szrocie szukam g這wicy z czarnymi, nie wypalonymi zaworami, docieram gniazda, wymieniam uszczelniacze i zobaczymy co z tego wyjdzie.

Zawory maj mie kolor kawy z mlekiem, br您owy. Je郵i s bia貫 tak jak na zdj (chyba, 瞠 ja 幢e na telefonie widz) to wtedy silnik pracowa na ubogiej mieszance.

Czarne, pokryte du膨 ilo軼i czarnego nagaru zawory te s z貫, oznaczaj uszkodzone pier軼ienie t這kowe lub uszczelniacze zaworowe i przepalanie oleju.
  • Pomocny post
    Poziom 35  
    Na szrocie kupisz silnik ju za 250 z i po k這pocie.Ja w tej cenie kupi貫m silnik gdzie by這 zamontowane na nim kompletnie nowe sprz璕這 z dociskiem. Silnik be pud豉 bardzo dobrze si spisuje a co wa積e nie pobiera oleju.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    kierbedz4 napisa:
    Na szrocie kupisz silnik ju za 250 z i po k這pocie.Ja w tej cenie kupi貫m silnik gdzie by這 zamontowane na nim kompletnie nowe sprz璕這 z dociskiem. Silnik be pud豉 bardzo dobrze si spisuje a co wa積e nie pobiera oleju.

Go造 s逝pek 900 kupi nawet taniej ni 250z a osprz皻 mu nie jest potrzebny bo wszystko ma ;) Kiedy kupi貫m kompletny silnik 900 ze skrzyni i ca造m osprz皻em a nawet wi您k za flaszk (jack daniel's 0,5l).

Do autora tematu:

G這wic odkr璚a貫 w kolejno軼i odwrotnej do dokr璚ania? Popu軼i貫 w prawid這wej kolejno軼i stopniowo szpilki? Jak nie, tylko odkr璚a貫 na ,,pa喚" to gratulacje. G這wica zapewne jest cudownie krzywa :)
  • Poziom 8  
    ToJestNick napisa:
    kierbedz4 napisa:

Go造 s逝pek 900 kupi nawet taniej ni 250z a osprz皻 mu nie jest potrzebny bo wszystko ma ;) Kiedy kupi貫m kompletny silnik 900 ze skrzyni i ca造m osprz皻em a nawet wi您k za flaszk (jack daniel's 0,5l).

Do autora tematu:

G這wic odkr璚a貫 w kolejno軼i odwrotnej do dokr璚ania? Popu軼i貫 w prawid這wej kolejno軼i stopniowo szpilki? Jak nie, tylko odkr璚a貫 na ,,pa喚" to gratulacje. G這wica zapewne jest cudownie krzywa :)

Tak g這wice odkr璚a貫m stopniowo, odwrotnie do kolejno軼i przykr璚ania, tak na logik pomy郵a貫m ;) W okolicznych szrotach nie mieli g這wicy do dziewi耩dziesi徠ki. Ca造 silnik by, ale za drogi (600 z) i bez gwarancji. Znalaz貫m wi璚 g這wice na aukcji za 250, pono po regeneracji. Jak co to mam dwa tygodnie na zwrot. Mam pytanie jak dokr璚a g這wice, poniewa mam rozbie積e informacje. W instrukcji napraw jest 20 Nm 30 Nm 90 90. Natomiast z now uszczelk jest informacja 瞠by dokr璚a 20 Nm 40 Nm 90 90.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Zawsze dokr璚am na 30Nm, po 15 minutach (czas na u這瞠nie si uszczelki) doci庵am o 90st, znowu po jakim czasie o kolejne 90st. Nigdy nie by這 problem闚. Auta je盥膨 po dzi dzie.

Dwie i p馧 st闚y za g這wic do 900 to bardzo drogo. Za st闚k mog Ci za豉twi sprawn jedynie do splanowania. Sk康 jeste?
  • Poziom 8  
    Sandomierz, dzieki za propozycje ale juz zamontowalem druga glowice i silnik dziala. Zostala mi juz tylko kwestia czujnika temperatury. Z glowica dosta貫m nowy czerwony czujnik i caly czas 鈍ieci sie kontrolka od teperatury. Starego czarnego czujnika nie ma sensu za bardzo wkrecac poniewa zdarzylo mi sie kiedy przegrzac silnik a on i tak nic nie pokazal wi璚 mysle ze jest uszkodzony. Wydaje mi sie ze czerwony czujnik dziala na odwroconej zasadzie, mam racje? Jak przerobi instalacje zeby kontrolka temperatury zapalala sie tylko w przypadku przegrzania?
  • Pomocny post
    Moderator Samochody
    Czerwony czujnik jest od modelu ze wska幡ikiem temperatury na zegarach, czarny to tylko bimetal zapalaj帷y kontrolk przy przegrzaniu silnika
  • Poziom 8  
    Aha, czyli wszystko jasne, zostaje zakup czarnego czujnika.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Albo przekr璚enie go ze starej g這wicy :p
  • Poziom 8  
    Mo磧iwe 瞠 tak zrobi. Burdel jaki maj w bazach danych z tym czujnikiem. W seicencie pono taki nie wyst瘼uje. Mo積a go znale潭 w innych modelach ale wo豉j za niego ponad 50 z, wi璚 ma這 op豉calny zakup :P