Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW t5. Spalona Pompka ogrzewania

25 Maj 2019 17:30 303 6
 • Poziom 10  
  Spaliła mi sie pompka ogrzewania.mam pytanie czy można bez niej jeździć autem jak podłączyłem te węże i zrobilem obieg?czy bedzie się coś działo z chlodzeniem silnika?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 26  
  anzii2 napisał:
  pompka ogrzewania
  Masz na myśli pompę obiegu chłodniczego silnika? Jak spaliła? Mogła się zatrzeć. Bo ogrzewanie w aucie jest poprzez nagrzewnicę i wentylator, nic więcej z tego co się orientuję. Jeśli pominąłeś pompę "wody" to silnik nie będzie miał chłodzenia, bo płyn nie będzie przepływał prze chłodnicę (będzie w niej stał), a ta nie będzie odprowadzać ciepła z układu elementy silnika się rozszerzą i silnik się zatrze po rozgrzaniu.
 • Poziom 37  
  Nie wiem o jaką pompę chodzi, ale w tych sprzętach różne cuda się dzieją. Brak pompki dodatkowego obiegu może wprowadzać błędy. Walczyłem z takim ścierwem kiedyś. Jeśli pompka jest w układzie to musi być sprawna i podłączona.
 • Poziom 33  
  Ta pompa jest do nagrzewnicy na tył plus obsługuje Webasto . Bez niej nic się nie stanie tylko nie będzie ogrzewania w tyle i będzie mało wydajne. Pompka pada bo kończą się szczotki czasem z nim komutator. T5 czy multiwan z 1.9 TDI miały za mało ciepła z silnika do ogrzania kabiny . Dlatego producent wyposażył je w Webasto i dodatkowa pompę elektryczna by dopchnąć płyn do nagrzewnicy w tyle plus Webasto które działa w zimie nawet podczas pracy silnika aby dogrzać kabinę i silnik.
 • Poziom 43  
  Pompa webasta nie powoduje błędu, pompa obiegu płynu zaworu egr już owszem tak. Jesli wywala check to trzeba naprawić. Jak nie to do zimy można polatać.
 • Poziom 37  
  Jeśli to rzeczywiście pompa wymuszania obiegu, to macie rację. Jednak ja osobiście uważam, że jeśli jest usterka, to należy usunąć. Leczenie syfa pudrem, to tylko w sytuacji awaryjnej.
 • Poziom 10  
  Dziekuje za pomoc.