Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer wyłącza się co chwilę

25 Maj 2019 19:55 126 12
  • Poziom 3  
    Witam

A więc po skrócie opiszę problem.
    Niedawno ulepszyłem swój komputer o i5-2500 wraz z chłodzeniem podstawowym od Intela i płytę główną Acer Aspire x3960
    Złożyłem całość z niewielkimi problemami, ale komputer chodził wolniej niż z Core 2 duo, a więc zainstalowałem system Windows 10 na nowo z pendrive bo format nie działał, i tu zaczął się mój problem.

Po wielu próbach udało się zainstalować system lecz komputer od momentu uruchomienia działa maks 20 minut i się wyłącza i żeby ponownie go włączyć muszę odpiąć od płyty głównej przewód P1.

Sprawdzałem programem hwmonitor temperaturę CPU i jest na poziomie 30-40 stopni.

Komputer:
    Acer Aspire x3960
    Intel Core i5-2500 + box Cooper
    2x2GB ram elpida (nie wiem co to za firma, to jest na ramie napisane)
    Nvidia GT520
    Zasilacz chiński 400W

Wie ktoś co może być problemem?
    Proszę o pomoc.
  • Poziom 12  
    Teraz większość zasilaczy jest chińska, podaj producenta, bo to może być przyczyna problemu, a mianowicie zasilacz.
  • Poziom 3  
    Zasilacz to cube Max 400W
    Zauważyłem jeszcze jeden problem.
    Jeden pushpin (ten kołek od chłodzenia)
    Jest ułamany, lecz wątpię że to przez to bo procek ma 30 stopni przy pracy.
  • Poziom 12  
    Ja to bym na początek sprawdził zestaw z innym zasilaczem, coś typu Corsair, be quiet, cooler master, antec, silentium vero, chieftec

Pamięć ram też do mnie nie przemawia jakoś, elpida to mi się z laptopami kojarzy
  • Poziom 3  
    Jeszcze jedno, pierwszy zasilacz to był jakiś delta Electronic inc 650W, ale się spalił przy instalacji Windowsa podczas tego wyłączania się kompa.

Najpierw wolałbym sprawdzić ten pushpin bo kosztuje tylko 2zł, a mam ograniczony budżet :(
  • Poziom 12  
    A nie masz od kogoś pożyczyć jakiś sensowny zasilacz na sprawdzenie i jakąś kość ramu bo te elpidy to ramy do laptopów, no chyba że robili i do pc
  • Poziom 3  
    Spytam kolegi, a w międzyczasie zobaczę jak komputer poradzi sobie w trybie awaryjnym, spróbuję stery zainstalować :p
  • Spec od komputerów
    Zasilacz i tak wymien w ciemno na nowy, markowy, sprawny, a nie atrape zasilacza, ktora zaraz spali Ci caly komputer.
  • Poziom 3  
    Zasilacz na pewno wymienię
  • Poziom 12  
    Zasilacz, grafika i ram 2x4GB i jeszcze coś z tego zestawu wyciśniesz.
  • Poziom 3  
    To zacznę od najtańszego, co mi polecacie w niskim budżecie i żeby były w miarę dobre części?
  • Poziom 12  
    Tani zasilacz w miarę dobry to zasilacz Chieftec 400W (GPS-400A8), ram 2x4GB np. Crucial, grafika pod ten procek najtańsza, a w miarę nowa to chyba GTX 1050 Ti, ze starszych może być GTX 960, albo 970. Przy dobrych wiatrach w 700 zł się zmieścisz.

Do 960 i 970 zasilacz musiałby być minimum 450W Corsair VS np. GTX 1050 zasilany jest z PCI-e także 400 na spokojnie mu wystarczy.
  • Poziom 9  
    Tani zasilacz? Nie ma sensu inwestować w tani zasilacz. Czy wszystkie kable pospinałeś aby było jak najlepsze ochłodzenie? Sprawdź kondensatory na płycie głównej. Wystarczy,że jedna popuchnie i mogą być takie objawy jak napisałeś.