Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Vectra B- ciągle chodzi wentylator

rafallogi 13 Sep 2005 16:08 4244 6
    rafallogi
    Level 17  
    Płynu nie brakuje, temperatura normalna (jak to w oplu) a po wyłączeniu kluczyka wentylator czasami pracuje nawet do 10 minut. Zaczyna mnie to już wkurzać, bo nieraz przejadę 1km, zrobię szybkie zakupy i gdy wracam wentylator chłodnicy nadal pracuje:|
    Czy może to być uszkodzony czujnik temperatury płynu w chłodnicy?
    Za pomoc dziękuję.
    User removed account
    User removed account  
    darens
    Level 22  
    czy auto posiada klimatyzacje?
    marcin3013
    Level 11  
    to normalne ze wentylator chodzi po wyłączeniu kluczyka jeśli ma teperature to będzie chodził dopuki czujnik go nie wyłączy
    rafallogi
    Level 17  
    Niestety nie jest to normalne zachowanie, po przejechaniu kilometra auto nie rozgrzeje się dobrze a co mówić o płynie chłodzącym. To nienormalne żeby wentylator chodził tak długo po tak krótkiej jeździe i nienormalne jest to, że wogóle się załącza przy niskiej temperaturze. Zresztą jeżdżę tym autem nie od wczoraj i trochę już zdążyłem je poznać od tej dobrej i złej strony. Klima jest- wiem, że wentylator ciągle pracuje przy załączonej klimie. Przy krótkiej jeździe z klimą, czy bez klimy wentyl też załącza się po wyłączeniu silnika:|
    marian11@
    Level 21  
    witam.
    Moze to bys wina przekaznika (znajpmy tez tak mia ł)poprostu stuki mu sie kleiły.
    moze to byc ten włacznik (czujnik)w chłodnicy.Mazna to sprawdzic jezeli wentelator bedzie chodził wez odłacz te dwa kable od niego jak sie wyłaczy tzn. ze jest on do wymiany .

Dodano po 27 [sekundy]:

witam.
    Moze to bys wina przekaznika (znajpmy tez tak mia ł)poprostu stuki mu sie kleiły.
    moze to byc ten włacznik (czujnik)w chłodnicy.Mazna to sprawdzic jezeli wentelator bedzie chodził wez odłacz te dwa kable od niego jak sie wyłaczy tzn. ze jest on do wymiany .
    rafallogi
    Level 17  
    Temat uważam za zamknięty- przyczyną była...... :? uszczelka głowicy.