Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

310-15ISK Laptop (ideapad) - Zawieszenia, czarny ekran, blue screen

25 Maj 2019 21:13 96 6
  • Poziom 2  
    Witam, od pewnego czasu występują w moim laptopie takie problemu jak zawieszenia laptopa z dziwnym huczącym, zatrzymanym dźwiękiem i z obrazem jak na dołączonym screenie. Czasami zacina się i wyskakuje czarny ekran i muszę zrobić twardy reset bądź poczekać jakieś kilkadziesiąt sekund i laptop sam się zacznie włączać od nowa. Najczęściej występują takie sytuacje przy oglądaniu jakiegoś filmu bądź po prostu przy pisaniu nawet w Wordzie czy w jakimś IDE bądź też przy zwykłym przeglądaniu internetu. Z tego co zauważyłem laptop potrafi nawet zresetować się gdy jest nieużywany. Myślę, że cenną informacją jest tutaj fakt iż prawie w ogóle nie zdarzyło mi się takie zawieszenie przy graniu w jakąś grę (League of Legends, Counter-Strike), wtedy wszystko jest okej. Jeśli chodzi o sterowniki i oprogramowanie wszystko jest jak najbardziej na miejscu bo format był wykonywany kilka razy i nie dało to żadnego skutku gdyż problem dalej występował także jest to raczej wina sprzętu. Prosiłbym o informację co tutaj może być winowajcom. Czy jest to uszkodzona kość RAM czy może jednak coś z prockiem?

• Poziom 39  
    Raczej stawiałbym na grafikę (ewentualnie dysk, dlatego pokaż SMART z Crystal Disc Info dla zasady).
  • Poziom 2  
    310-15ISK Laptop (ideapad) - Zawieszenia, czarny ekran, blue screen 310-15ISK Laptop (ideapad) - Zawieszenia, czarny ekran, blue screen

Tylko dlaczego jeśli jest coś z grafiką w grach nic mi się nie dzieje?
  • Poziom 14  
    Laptop posiada hybrydową grafikę i podczas gier korzysta z tej dedykowanej. Prawdopodobnie nawala ta zintegrowana. Możesz wykonać jeszcze MemTesta, to wykluczysz usterkę RAMu.
  • Poziom 2  
    MemTest był niedawno wykonywany, wszystko wyszło okej z tego co pamiętam właśnie.

Dodano po 1 [minuty]:

marcinadd napisał:
    Laptop posiada hybrydową grafikę i podczas gier korzysta z tej dedykowanej. Prawdopodobnie nawala ta zintegrowana. Możesz wykonać jeszcze MemTesta, to wykluczysz usterkę RAMu.

Mogę jakoś całkowicie się przełączyć na korzystanie cały czas z dedykowanej karty bez wykorzystywania zintegrowanej? Od razu przy włączeniu systemu jakoś żeby wykorzystywało tylko tą dedykowaną?

• Poziom 39  
    damian.ww napisał:
    Mogę jakoś całkowicie się przełączyć na korzystanie cały czas z dedykowanej karty bez wykorzystywania zintegrowanej? Od razu przy włączeniu systemu jakoś żeby wykorzystywało tylko tą dedykowaną?

Panel sterowania NVidia, możesz ustawić, żeby korzystał tylko z dedykowanej.
  • Poziom 2  

Jeśli o ten sposób chodzi to tak już właśnie myślałem, że problem może leżeć po stronie grafiki zintegrowanej i pamiętam, że przełączyłem właśnie już w ustawieniach i używana jest karta NVIDIA jak pokazane na screenie.

Dodano po 9 [minuty]:

Czy jest możliwość całkowitego wyłączenia tej karty z poziomu biosu lub jakoś inaczej?