Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] JUNKERS CERACLASS ZW 24-2 - zapalanie i gaśnięcie pieca (w kółko)

26 Maj 2019 08:34 216 9
  • Poziom 3  
    Witam,

Od pewnego czasu mam problem z piecem 2 funkcyjnym Junkers. Po włączeniu wody kranowej piec odpala i po kilku sekundach gaśnie, po czym znowu się odpala i znowu gaśnie i tak w kółko (woda w kranie nie zdąży się nagrzać.
    Co ciekawe, przy odpaleniu ogrzewania problem nie występuje.
    I jeszcze jedna ważna informacja: piec po otworzeniu przedniego panelu chodzi normalnie. Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną

uzupełniłem temat o model kotła
    piracik
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Podaj model urządzenia nazwę tego junkersa i model. Zbyt duża różnorodność urządzeń na rynku, starych i nowych, krajowych i prywatnie importowanych.
  • Poziom 14  
    Jak dla mnie ewidentnie wina zakamienionego wymiennika płytowego.
  • Poziom 3  
    JUNKERS CERACLASS ZW 24-2
    Piec ma 2,5 roku

Czy zakamieniony wymiennik płytowy nie dawałby takich objawów przy grzaniu wody na grzejniki ? I dlaczego piec działa przy otwartym panelu ?
  • Moderator - Systemy Grzewcze
    mmj-75 napisał:
    Czy zakamieniony wymiennik płytowy nie dawałby takich objawów przy grzaniu wody na grzejniki ?

Nie. Ten wymiennik podgrzewa tylko CWU
  • Poziom 20  
    Ja strzelam w spaliny w zaciąganym powietrzu.
    Dlaczego na co grzeje dobrze ? Bo działa z dużo niższą mocą i wystarcza tlenu.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Kocioł należy zgłosić do konserwacji. W pierwszej kolejności, należy umyć nagrzewnicę i wyczyścić palnik wraz z elektrodami. Możliwe że elektrody są czarne z nagarem i nie czytają płomienia. Dzieje się to podczas poboru cw, czyli może być odbicie spalin w komorze i elektroda kontrolna traci odczyt. Nie polecam samodzielnego czyszczenia. Bo wszystko ma znaczenie: posadowienie elektrod, nowe uszczelki, trasa przewodów, kontrola szczelności, regulacja gazu....itd.
  • Poziom 7  
    Sprawdź podłączenie elektrody jonizującej przy płycie, byc moze na zamknietym panelu wlasnie ono moze nie stykać dobrze
  • Poziom 3  
    Witam,

przyczyną okazała się brudna elektroda (która źle czytała temp, z palnika) i palnik. Po wyczyszczeniu wszystko działa bez zarzutu.