Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW golf 4 - Domykanie szyb w zależności od czasu trzymania przycisku na pilocie

26 Maj 2019 12:12 231 6
  • Poziom 3  
    Witam. Panowie mam pytanie odnośnie domykania i opuszczania szyb w aucie. Zauważyłem że jak z kluczyka w zamku w drzwiach przekręcę w prawo lub w lewo to szyby reagują, a czy jest możliwość i czy to kwestia kodowania pilota (pilot z jednym przyciskiem), żeby impuls masy (bo pewnie w tym aucie szyby są masą sterowane) podać tyle czasu co będę trzymał przycisk na pilocie. W aucie nie posiadam alarmu, tylko centralny zamek.
    Z góry dzięki.
  • Relpol przekaźniki

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    damian070 napisał:
    pilot z jednym przyciskiem

Zamieść zdjęcie tego pilota do VW

To raczej nie jest oryginalny pilot VW.
    Odszukaj centralkę i zamieść jej zdjęcia
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 3  
    CameR napisał:
    damian070 napisał:

Zamieść zdjęcie tego pilota do VW

VW golf 4 - Domykanie szyb w zależności od czasu trzymania przycisku na pilocieVW golf 4 - Domykanie szyb w zależności od czasu trzymania przycisku na pilocie

Dodano po 3 [godziny] 31 [minuty]:

CameR napisał:
    damian070 napisał:

To raczej nie jest oryginalny pilot VW.
    Odszukaj centralkę i zamieść jej zdjęcia

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Na różowym przewodzie oznaczonym [Positive output with system armed (+A)] otrzymasz +12V po uzbrojeniu systemu.
    Zastosuj przekaźnik czasowy, który każdorazowo po otrzymaniu +12V na wejście wyzwalające - wygeneruje jeden impuls masy o czasie trwania ok.25s.
    Tą masę podaj na wejście [zamknij] centralnego zamka i uzyskasz efekt "komfortu" - domykanie szyb przy każdym zamknięciu auta.
    Załączniki:
  • Poziom 3  
    CameR napisał:
    Na różowym przewodzie oznaczonym [Positive output with system armed (+A)] otrzymasz +12V po uzbrojeniu systemu.
    Zastosuj przekaźnik czasowy, który każdorazowo po otrzymaniu +12V na wejście wyzwalające - wygeneruje jeden impuls masy o czasie trwania ok.25s.
    Tą masę podaj na wejście [zamknij] centralnego zamka i uzyskasz efekt "komfortu" - domykanie szyb przy każdym zamknięciu auta.

Ok wielkie dzięki za pomoc, to jednak w tym module nie ma takiej opcji żeby zrobić tak jak opisałem w opisie, wiem że w module komfortu można takie ustawienia zrobić ale trzeba pewnie mieć oryginalny z VW centralny zamek?. zacznę działać z przekaźnikiem zrobie układ z kondensatorem i tranzystorem i będzie na czas odmierzany 25 sek. A jeszcze się zapytam bo nie są opisane przewody na schemacie może wiesz od czego poszczególny jest kabel od See CDL diagrams?
  • Pomocny post

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Twoja centralka ma jednak opcję komfortu - [25” comfort closure]
    Można ją skonfigurować tak, aby dawała 25s impuls masy.
    Musisz zmienić konfigurację a potem to sprawdzić i testować.
    damian070 napisał:
    CDL diagrams

Nie mam rozpiski ale to są styki przekaźników zamknij/otwórz c.z.
    Masz też schemat do innego Gemini - kolory jak u Ciebie
    Idea jak na rysunku (ostatni z czterech), tylko kolory inne
    VW golf 4 - Domykanie szyb w zależności od czasu trzymania przycisku na pilocie VW golf 4 - Domykanie szyb w zależności od czasu trzymania przycisku na pilocie
  • Poziom 3  
    CameR napisał:
    Twoja centralka ma jednak opcję komfortu - [25” comfort closure]
    Można ją skonfigurować tak, aby dawała 25s impuls masy.
    Musisz zmienić konfigurację a potem to sprawdzić i testować.
    damian070 napisał:
    CDL diagrams

Nie mam rozpiski ale to są styki przekaźników zamknij/otwórz c.z.
    Masz też schemat do innego Gemini - kolory jak u Ciebie
    Idea jak na rysunku (ostatni z czterech), tylko kolory inne
    VW golf 4 - Domykanie szyb w zależności od czasu trzymania przycisku na pilocie VW golf 4 - Domykanie szyb w zależności od czasu trzymania przycisku na pilocie

Witam mam jeszcze pytanie , żeby zakodować tą funkcję [25” comfort closure] to muszę rozkodować pilot i na nowo ?, i na jakiej zasadzie mam zakodować tą funkcję . Bo nie mogę się doczytać na ten temat. Czy ma być zapłon włączony czy drzwi otwarte podczas kodowania? Albo ktoś mi jak może by podesłał stronkę do tłumaczenia PDF

Dodano po 4 [godziny] 41 [minuty]:

Witam domykanie szyb jest już zrobione zakodowałem opcje '' comfort closure'' i ładnie chodzi tak że dzięki kolego ["CameR"] za pomoc. Tak że teraz będę wiedział jak kodować pewnie każdej innej firmy to pewnie inaczej się koduje.