Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Serwer brzegowy od Atosa z GPU Nvidia T4

ghost666 26 Maj 2019 15:48 231 0
 • Serwer brzegowy od Atosa z GPU Nvidia T4
  Firma Atos zaprezentowała nowy, kompaktowy serwer brzegowy - BullSequana Edge. Działa on pod Linuksem i wykorzystuje procesor Xeon-D szóstej generacji. Oferuje wsparcie dla przetwarzania algorytmów AI poprzez opcjonalne moduły z GPU Nvidia T4 lub układami FPGA. Oprócz tego w systemie znajdziemy interfejsy SATA, USB 3.0 oraz gigabitowy Ethernet. Opcjonalnie w serwerze dostępne mogą być interfejsy takie jak Wi-Fi, 3G/4G, LoRa oraz 10 gigabitowy Ethernet.

  Komputer posiada certyfikat Microsoft Azure dla IoT i oferuje opcjonalną aplikację Atos Edge Data Container (EDC). Inne opcjonalne oprogramowanie obejmuje Atos Edge Computer Vision i Atos Edge Data Analytics. BullSequana Edge jest przeznaczony do aplikacji w systemach widzenia maszynowego i analizach predykcyjnych, w których krytyczne są krótkie czasy reakcji.

  System wspiera algorytmy analityczne pracujące na strumieniach, takie jak Spark i Kafka. Po dołączeniu modułów z GPU Nvidia T4 system może aktywnie akcelerować algorytmu uczenia maszynowego, chociażby takie, jak oferuje framework RAPIDS.

  W komputerze dostępne są dwa sloty PCIe Gen3 x16, do których podłączyć można do dwóch katy Tesla T4, wspierających CUDA i algorytmy uczenia maszynowego. Te same sloty wspierają także karty z układami FPGA - dwie karty o poborze mocy po 75 W lub jedna karta, pobierająca do 150 W. Atos nie podaje żadnych więcej informacji, na temat opcjonalnych kart FPGA. W komputerze zainstalować można do 512 GB pamięci RAM w postaci modułów RDIMM lub LRD-DIMM o prędkości pracy 2666 MT/s. Dwa porty SATA, dostępne w systemie, umożliwiają podłączenie dysków SSD oraz HDD.

  Jeśli chodzi o możliwości komunikacyjne, to system posiada dwa porty Ethernet o prędkości transmisji jednego gigabita na sekundę. Opcjonalnie, komputer wyposażony może być w dwa porty SFP+ o prędkości do 10 gigabitów na sekundę. Dodatkowy port gigabitowy dedykowany jest otwartemu protokołowy OpenBMC do zarządzania systemem operacyjnym (Ubuntu) z wsparciem dla RedFish. Opcjonalnie rozszerzyć można system o połączenie Wi-Fi z obsługą BMC. Dwa sloty mini-PCIe pozwalają na podłączenie dodatkowych modułów komunikacyjnych z interfejsami takimi jak LoRaWAN, GSM/LTE czy Wi-Fi.

  BullSequana Edge jest wyposażony jeszcze w dwa porty USB 3.0 i wbudowany zasilacz z szerokim zakresem napięć wejściowych (100 V - 240 V). Systemy bezpieczeństwa obejmują detekcję otwarcia obudowy, TPM 2.0 oraz opcjonalne secure boot, szyfrowanie dysku i wsparcie dla Intel QAT IPSEC.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/compact-linux-driven-edge-server-supports-nvidia-t4-gpus/

  Fajne! Ranking DIY
 • PCBway