Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Raspberry Pi MOVI - adapter do podłączenia systemu do analizy głosu offline

ghost666 26 Maj 2019 16:22 411 0
 • Raspberry Pi MOVI - adapter do podłączenia systemu do analizy głosu offline
  Firma Audeme zaprezentowała prosty, kosztujący zaledwie 6,5 dolara adapter do podłączenia do Raspberry Pi płytki MOVI - jest to Shield dedykowany do Arduino, zapewniający możliwość rozpoznawania i syntezy głosu offline, bez dostępu do Internetu. Oprócz samego adaptera firma zaprezentowała także dedykowane API, umożliwiające wykorzystanie tego modułu wraz z popularną 'Maliną'.

  Przyzwyczailiśmy się już do kompatybilnych z Arduino modułów, sterowanych własnym mikrokontrolerem modułów HAT czy innych zaawansowanych dodatków do Raspberry Pi. W 2015 roku Audeme zaprezentowało moduł dla Arduino pod nazwą MOVI (My Own Voice Interface - Mój Własny Interfejs Głosowy). Jest to zintegrowany analizator i syntezator mowy. Na Maker Faire Bay Area 2019 firma zaprezentowała adapter, która pozwala MOVI Arduino Shield współpracować z Raspberry Pi.

  Kosztujący 75 dolarów shield MOVI Arduino oferuje ?wolne od Internetu? rozpoznawanie mowy i syntezę do 150 angielskich zdań, które można konfigurować. MOVI oferuje sterowanie głosowe dla aplikacji takich jak włączanie i wyłączanie urządzeń, wprowadzanie kodów alarmowych czy prowadzenie zaprogramowanych rozmów. Urządzenie jest niezależne od głośników, więc nie wymaga uczenia systemu i nie korzysta z usług w chmurze, dzięki czemu pracować może jako aplikacja offline - jest to w pełni wolne od obaw o prywatność lub niezawodność rozwiązanie.

  Płyta MOVI wykorzystuje Linuksa Debian pracującego na taktowanym z częstotliwością 1 GHz, procesorze Allwinner A13 z rdzeniem ARM Cortex-A8. Karta SD w module przechowuje system wraz z konfiguracją. Płytka wyposażona jest w mikrofon z automatyczną kontrolą wzmocnienia do wykrywania mowy w odległości do 3 metrów w cichym otoczeniu. Dostępne jest wejście mikrofonu zewnętrznego, a głośnik jest opcjonalny.

  W momencie premiery kampanii na Kickstarterze, firma Audeme podała, że zainteresowany mogą również uzyskać dostęp do niskopoziomowych interfejsów płyty głównej, aby używać modułu z Raspberry Pi. Nowy adapter ułatwia parowanie Pi wraz z nową, przyjazną dla środowiska Raspberry Pi biblioteką opartą na Arduino IDE.

  Audeme zaprezentowało również otwarte API napisane w Pythonie, specjalnie dla Raspberry Pi. Poprzednie projekty z Arduino można skompilować z wersją biblioteki dla C++ na PI bez zmiany kodu.

  Dalsze informacje

  Adapter dostępny jest w cenie 6,5 dolara. Sam moduł kosztuje 74,90 dolarów. Więcej informacji znaleźć można na stronie Audeme.

  Źródło: http://linuxgizmos.com/adapter-enables-offline-speech-board-to-work-with-raspberry-pi/

  Fajne! Ranking DIY
 • Computer Controls