Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Frontera 3.2 ASB - Problem z automatyczną skrzynią biegów

26 Maj 2019 22:06 474 1
  • Poziom 5  
    Witam, mam taką sytuację. Podczas cofania pod górę zablokował się wsteczny. Potem okazało się, że w skrzyni nie było dość oleju, brakowało jakieś 700 ml. Mechanik odblokował komputerowo skrzynię, dolał olej i jakoś chodzi. Kwestia tylko, jak chodzi...

Skrzynia działa w miarę poprawnie na manualu.
    Na D startuje z 3 biegu, zarówno na zimnym jak i rozgrzanym.
    Na 1 i 2 startuje normalnie.
    Na 1 biegu manualnym po osiągnięciu ok 2000 obrotów czuć dziwne zmniejszenie obrotów jakby wrzucał drugi bieg, chociaż zmiana na drugi bieg skutkuje zmiana biegu.
    Gdy już mam 2 manualna i przełączam na 3 a potem na D, przy 90 wydaje się ze wrzuca 4, ale dopiero jak przekroczę ta prędkość i zdejmę nogę z gazu, wtedy mam obroty poniżej 2000.
    Jeśli wrzucam 1 po zatrzymaniu to czuć silne szarpnięcie.
    Przy zmianie ręcznej biegów pod obciążeniem też szarpie.
    Po wrzuceniu wstecznego często cofa z poślizgiem.
    Włączył się migający błąd skrzyni, a po chwili błąd silnika.
    Błąd skrzyni zgasł po zakończeniu jazdy, a po ruszeniu po jakimś czasie zaświecił się ponownie. Tera po kolejnej jeździe pozostał błąd silnika, ale skrzynia nic nie sygnalizuje. Nie miałem jeszcze możliwości podłączyć komputera i sprawdzić błędy.

Z porównania z podobnymi tematami wnioskuję, że może to być usterka elektrozaworu 2-3 i sprzęgła hydrokinetycznego. Więc może zacząć od wymiany tych dwóch części i oleju? Na ile prawdopodobne, że poszły też tarczki cierne 3, 4 i R (bo z tego co wiem, to jest to jeden zespół)?

Chciałbym zminimalizować koszta napraw i od czegoś zacząć. Czy taki kierunek ma sens?

pozdrawiam
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Na początek diagnoza przy użyciu interfejsu.