Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hyundai IX35 - centralny zamek, klapa bagażnika

litwincrew 26 Maj 2019 22:12 567 0
    litwincrew
    Poziom 10  
    Witam serdecznie poszukuję pomocy w naprawie samochodu Hyunadi IX35 2010 r. KeyFree.
    Początkowo auto nie otwierało drzwi kierowcy z pilota- reszta drzwi reagowała poprawnie. Z uwagi na wyjazd nie miałem czasu by do tego zajrzeć teraz okazuje się , że w aucie nie zamykają się drzwi kierowcy:
    - Po naciśnięciu na pilocie zamykania zamykają się wszystkie drzwi poza drzwiami kierowcy.
    - wciśnięcie przycisku rygla na klamce drzwi kierowcy powoduje zamknięcie jedynie drzwi kierowcy
    - podczas jazdy powyżej 30km/h zamykają się drzwi wszystkie poza drzwiami kierowcy - słychać jak rygle zamków drzwi klikają 4 razy po czym drzwi poza kierowcy się zamknął.
    Obstawiałem, że winę za tą usterkę ponosi kaseta drzwi kierowcy do której idą cięgna klamki i przycisku ryglowania drzwi. Dobrałem się do niej , ale z uwagi na fakt monolitycznej obudowy nie zdołałem kasety rozebrać, jedynie ustaliłem numer części: 81310-2Y00- na allegro używana kaseta 210 z wysyłką.
    Dziś stwierdziłem, że nie można otworzyć klapy bagażnika po naciśnięciu przycisku otwórz na pilocie- po naciśnięciu switcha w klapie nic się nie dzieje. dopiero podejście z kluczykiem do klapy powoduje wyzwolenie zamka bagażnika.

W tym momencie zwątpiłem w to, że kaseta w drzwiach kierowcy jest winna usterce. ELM 327 z Pistons - 0 błędów.

Nie chcę na darmo wydać 210 zeta i okaże się, że to nie kaseta jest odpowiedzialna za tą usterkę.
    Może ktoś spotkał się z podobnym problemem i wie co jest jego przyczyną?
    Chętnie skorzystam z doświadczenia i wiedzy.

Pozdrawiam