Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MacBook Pro A1150 - Nie widzi pendrive'a i dysku.

26 Maj 2019 22:59 510 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    w posiadaniu mam starego MacBook'a Pro, który posiadał Windows'a 7 Proffesional. Ostatnio system się popsuł i komputer zawieszał się na boot managerze, więc wymontowałem dysk i wsadziłem go do mojego PC (ponieważ nie czytał pendrive'a w menadżerze uruchamiania). Zainstalowałem na niego Ubuntu, ponieważ nie mam nigdzie drugiego komputera z Mac OS i nigdzie nie znalazłem sposobu jak zbootować go na pendrive'a z poziomu Windows'a. Ma uszkodzony napęd, więc pozostaje tylko pendrive.

Problem jest w tym, że po zainstalowaniu Ubuntu nie widzi on dysku/systemu. W menadżeże uruchamiania nie wykrywa, ani pendive'a z ubuntu, ani dysku z systemem. Przekopałem internet w poszukiwaniach i większość opiera się na użyciu Mac OS, do którego nie mam dostępu. Jak podłączam dysk do mojego pc, normalnie Ubuntu startuje, a MacBook nie chce go wykryć.

Pentrive'a próbowałem bootować z programem Rufus/Universal-USB-Installer.

Co może być przyczyną, że nie czyta dysku, ani pendrive'a?
  • Poziom 6  
    Jak wyglądają ustawienia w bios? Wrzuć screeny, może masz włączają opcje która uniemożliwia wywołanie jakiegokolwiek dysku

Spróbuj pożyczyć albo kupić przenośną stacje na CD i na tym spróbować skoro stacjonarna jest uszkodzona

Moderowany przez dt1:

Proszę doczytać, o jakim sprzęcie jest mowa, jeśli nadal Kolega będzie chciał zobaczyć BIOS w tym komputerze, to proponuję jednak nie brnąć dalej w temat. [3.1.17]

• Poziom 2  
    BIOS? Nie znalazłem sposobu jak wejść do biosu na tym MacBook'u. Czytałem dużo o EFI, które tam się znajduje zamiast tradycyjnego BIOS'a, ale nie znalazłem sposobu aby wejść do BIOS'u.
  • Pomocny post
    Poziom 6  
    Z tego co przeczytałem EFI w w MacBook jest zablokowane, żeby odblokować jest kilka sposobów, ale nie będę pisał co zrobić bo nie próbowałem sam i nie wiem czy działa
  • Poziom 2  
    W sumie to nie będę płakał jak się nawet zepsuje. Mogę wypróbować każdy sposób. Tylko, że mi wszelkie pomysły się skończyły.