Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

gardena d-89079 - bateria

27 Maj 2019 12:18 120 5
  • Poziom 8  
    Cześć,
    mam baterię do kosiarki gardena d-89079 ulm 36V 3,0Ah, oraz ładowarkę (art nr 08840-00.630.00) 18V 600mA 10.8VA zmodyfikowana o dwie blaszki na końcu które wpinam w gniazdo do baterii ( zdjęcia w załącznikach).

1. Czy ta bateria ma dwie "partycje" ? Na zdjęciu widać osobne wyprowadzenia, 2x "+" i 2x "-". Czy zatem można ładować ją wskazaną ładowarką raz jedną partycję raz drugą? Bo mam wątpliwości czy taka ładowarka naładuje takie aku.

2. Czy li-ion ładuje się podpinając plus do plusa?

3. Bateria ma scalaka, czy on może kontrolować proces ładowania? Czy może odcinać moją ładowarkę nie pozwalając na ładowanie?
  • Poziom 10  
    Ad 2 na logikę + do + :)
    Sam jestem ciekaw czy ktoś może się ze "specjalsów" od Li-Ion wypowiedzieć?
    Czy można ładować konkretne partycje? Tu mamy akumulator jak rozumiem 36V i ładowarkę 18V.
    Da się?
  • Poziom 37  
    Witam - ta ładowarka do ładowania tego akumulatora się nie nadaje ( 18V 600mA ).
    Bateria 36V Li-ion - składa się z 10 ogniw połączonych szeregowo , po naładowaniu
    będzie miała około 42V .
    Proszę napisać z ilu ogniw składa się bateria ( może mieć dwa szeregi ) ?
  • Poziom 10  
    No jak ja rozumiem, właśnie ma dwa szeregi (tu nazwane partycjami) - chyba po 10 ogniw jak dobrze patrzę na zdjęcie 2.
    Dodatkowo widać na 4 zdjęciu że wyprowadzona jest para "+" i para "-". Pewnie po jednym dla każdego szeregu (brak schematu akumulatora więc strzelam). I stąd pewnie pytanie czy można je tak na raty ładować.
  • Poziom 37  
    Witam - można ładować na raty ale należy właściwie podłączyć zarówno ładowarkę jak
    i baterię ( zgodnie z napięciem oraz wartością prądu ładowania ).
    Obecnie mało wiemy na temat bateri ?.
    Podobny temat z tą samą baterią ;
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3441736.html
  • Poziom 8  
    Panowie, znalazłem dedykowaną ładowarkę do tej baterii. Z tego co widzę, napięcie ma w przedziale 18-36V i 1,8A max. Jak rozumiem z powyższego, problemem jest maksymalny prąd który wynosi 0,6A w obecnej ładowarce, czy jeżeli podłącze ładowarkę o wyższym prądzie ładowania to rozwiąże problem? np. laptopowy zasilacz 18V 2A max. Wybaczcie trywialne pytania, ale jestem bardziej programistą niż hardware'owcem.

Jak widać na zdjęciach są to akumulatory Samsunga połączone szeregowo po 10 szt.
    Zamieszczam jeszcze link do datasheetu producenta tych akumulatorów.
    datasheet

Zatem prąd ładowania to stałe 0,5A. Tylko czy elektronika w tej baterii kontroluje proces ładowania?