Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saab 2.2 TID - nie działa turbo

adam12xxxx 27 Maj 2019 13:32 120 0
    adam12xxxx
    Poziom 1  
    Witam

Mam nietypowy problem.
    temat przewijał się już w sieci, ale bez odpowiedzi.
    A więc tak. w moim saabie padła pompa wtryskowa, została naprawiona w jednym z lepszych serwisów. Po naprawie turbina raz działała a raz nie. błąd- zbyt wysoki sygnał czujnika doładowania Sprawdzone zostało wszystko w koło czyli - po ominięciu zaworka sterującego turbiną sztange zaciąga i turbo pracuje. Podmieniłem zaworki - efekt ten sam raz działała raz nie (losowo). Wężyki wymienione. Mój mechanik stwierdził uszkodzenie sterownika, więc pojechałem na gwarancje wymienili sam sterownik (byli zdziwieni takim zachowaniem auta po naprawie) było dobrze przez kilkaset km. Potem wszystko wróciło. Teraz turbina nie działa już wcale, zrobiłem coś takiego - dotknąłem minusem z akumulatora kabel który steruje zaworkiem masa ze sterownika= efekt - od razu zaczęła działać turbina. wystarczyło "wzbudzić" masę i działa. I tak za każdym razem gdy przestanie działać pobudzenie masy daje efekt. Nie mam już pomysłów gdzie szukać. EGR działa poprawnie, cały dolot klapy wyczyszczone, czujnik doładowania wyczyszczony . sprawdzone przejście na kablach od elektrozaworka do sterownika jest ok. ręce opadają. Może nasunie się wam coś wiedząc że pobudzenie masą załatwia na chwilę problem? Tak daleko jeszcze chyba nikt nie doszedł.