Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Dobór urządzeń do odbioru LTE w domu na wsi

27 Maj 2019 17:05 393 8
  • Poziom 8  
    Witam,
    W związku z tym, że w domu rodziców nie ma dostępu do żadnego internetu kablowego, a aktualnie wykorzystywany internet radiowy 3Mb/s, częściej działa z prędkością modemu telefonicznego niż przynajmniej z deklarowaną prędkością, zapadła decyzja przejścia na LTE. Problem polega na tym, że będąc w domu, na telefonie żadna sieć nie odbiera LTE, dlatego chciałbym zakupić zewnętrzną antenę.
    Mam prośbę o wskazania, która antena do odbioru LTE będzie odpowiednia.
    Lokalizacja: Miejscowość Staszów, powiat Kozienice, województwo mazowieckie.
    Internet będzie z NJU (orange) lub Play.
    Z tego co widzę na stronie:
    https://mapabts.pl/?center=51.57276%2C21.675665&zoom=13&area=51.571373%2C21.662560
    do najbliższego BTSa ORANGE w linii prostej jest 6 km (LTE 800, LTE 2600 i 4G LTE GSM 1800), do PLAY 8 km i 9 km (LTE 800, LTE 2600 i 4G LTE GSM 1800)
    Plan jest taki, żeby zamontować antenę na maszcie nad dachem, doprowadzić ją do modemu, który będzie na strychu a na piętro niżej kablem sieciowym do Acces Pointa.
    Czy modem Huawei B525 będzie odpowiedni, czy jakiś inny, najlepiej mający zasilanie POE.
    Dziękuję za pomoc.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    A na jakiej podstawie dobór operatora i czym się kierowałeś? Robiłeś jakieś testy na zewnątrz Orange czy Play?
  • Poziom 8  
    Nju ze względu na ofertę za 29 zł. I przez to, że telefonu są w nju i na zewnątrz jednak łapie LTE.
    Play ze względu na ofertę internetu elastycznego. Ale go nie testowałem.
  • Pomocny post
    A brałes pod uwagę T-Mobile i internet domowy bez limitu danych za 49 zł/m-c z B525 w cenie abonamentu? Zasięg tożsamy z Orange. Jak wypadaja testy Orange na telefonie z LTE z aplikacją Network Cell Info. Play Elastyczny to słaba oferta.
  • Poziom 8  
    To przeglądania stron internetowych i czasem youtube, ten internet elastyczny z Play nie powinien być zły. Ale ogólnie skłaniam się przy ofercie Nju. TMobile nie biorę pod uwagę.
    Niestety nie mam chwili możliwości zrobienia testów.
  • Pomocny post
    W Orange na kartę mozna mieć 300GB na m-cy za 100 zł więc na m-c masz 60GB za 20 zł więc Play przy tym z elastycznym to lipa. Pokaz jak wygladaja testy na kartach Orange.
  • Poziom 8  
    Jeszcze dokładnie nie analizowałem ofert Orange, skupiłem się głównie na NJU.

Coś takiego udało mi się uzyskać.
    Z wnętrza domu:
    Dobór urządzeń do odbioru LTE w domu na wsi Dobór urządzeń do odbioru LTE w domu na wsi Dobór urządzeń do odbioru LTE w domu na wsi Dobór urządzeń do odbioru LTE w domu na wsi Dobór urządzeń do odbioru LTE w domu na wsi
    Na zewnątrz:
    Dobór urządzeń do odbioru LTE w domu na wsi Dobór urządzeń do odbioru LTE w domu na wsi Dobór urządzeń do odbioru LTE w domu na wsi Dobór urządzeń do odbioru LTE w domu na wsi Dobór urządzeń do odbioru LTE w domu na wsi
  • Poziom 8  
    Dipol zaproponował taką antenę: ANTENA ATK-LOG ALP LTE 10m,WT.SMA. Co o niej sądzicie?
    Router będzie Huawei B525.
  • Poziom 8  
    Poradziłem sobie przez PW