Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łuparka hydrauliczna - zrobiłem łuparkę, ale nie działa.

prezes771 02 Cze 2019 09:46 1125 33
    grzeniuw
    Poziom 17  
    Kolego. Siła nacisku nie zależy od wydajności pompy (jej wielkości), tylko od ciśnienia i wielkości siłownika. Tobie zwyczajnie brakuje mocy, a ty teraz chcesz puścić silnik na połowie zakresu obrotów gdzie daje prawdopodobnie ok. połowy mocy.
    Chcesz nadal walczyć z tym silnikiem, to wstaw większy siłownik....ale nadal nie wiem, czy taka praca przy wyjcu kręcącym się na 4tys obr. jest do zniesienia.
    Przyjrzyj się też narzędziu łupiącemu (nóż/noże) bo może tam są za duże opory, a ty próbujesz rąbać drzewo tępą siekierą.

Popatrz na to "na skróty". Jeśli maszyna staje, to znaczy brakuje mocy do jej napędu. Moc masz z silnika. Teraz możesz to samo robić tym co masz ale wolniej (to jak zredukować bieg w skrzyni biegów w aucie), albo użyć mocniejszy silnik. Moja propozycja z większym siłownikiem, to taka właśnie analogia redukcji biegów.
    los_sombreros
    Poziom 11  
    Silniki spalinowe pracujące w takich napędach dobiera się zwykle większe żeby mogły pracować w w ekonomicznym zakresie obrotów.

Druga sprawa to żywotność pompy. Jak pogoni ją szybciej to i szybciej się zużyje.

prezes771 napisał:
    Śr tłoka 50 mm pompa nsz 10 bezpośrednio na silniku

prezes771 napisał:
    Średnica tłoczyska 50 mm pomyłka

Średnica tłoczyska nic nam nie mówi o powierzchni tłoka na którą działa ciśnienie oleju przy łupaniu. Innymi słowy na tej podstawie nie da się nic powiedzieć o siłach które tam możesz uzyskać . Potrzebna średnica TŁOKA .
    prezes771
    Poziom 9  
    Czyli potrzeba przełożenia

Dodano po 7 [minuty]:

Wymiar siłownika 95 mm 50 mm 400mm wysuw

Dodano po 1 [minuty]:

Po pierwszej pracy na łuparce klocki do 20 cm śr i dł 50 cm bez problemu jednak zdarzają sie większe i tu kłopot maszyna nie daje rady
    LENIWIEC_PL
    Poziom 24  
    Kolego to, że nie daje rady to piszesz już po raz 3 więc to wiemy.
    Popatrz na internecie zdjęcia innych konstrukcji i na tej podstawie wyciągnij wnioski.