Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Urmet 1131 - podłączenie arduino/esp8266 i inne

kaimaz 12 Cze 2019 22:04 390 41
    kaimaz
    Poziom 4  
    @zybex a warto sie jakos zabezpieczyc zeby sterownika nie spalic i chalupy ;) i jak mam ten mostek :

https://botland.com.pl/pl/mostki-prostownicze...ostek-prostowniczy-kbu6m-1000v-6a-plaski.html

To podlaczam sie do srodkowych nożek? przylutowac to czy obwiazac? a potem isc dalej schemtem czyli kondensatory czy można do takiego steper downa sie odrazu podłączyć?

https://allegro.pl/oferta/przetwornica-dc-step-down-lm2596-7442124981

Pozdrawiam
    kaimaz
    Poziom 4  
    Urmet 1131 - podłączenie arduino/esp8266 i inne

@zybex narazie udalo sie prad wyprostowac!!! czy moge bez kondensatora podlaczyc do tego urzadzenia stepper down czy trzymac sie schematu?

i ogolnie lepiej to na jakies plytce lutowac?
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Nie jestem specjalistą od przetwornic, ale według mnie samo wyprostowanie nie wystarczy. Powinieneś dać kondensator elektrolityczny o dużej pojemności np. 1000µF (przynajmniej 470µF) na odpowiednie napięcie (większe może być ale nie mniejsze). Musisz też wiedzieć na jakie maksymalne napięcie wejściowe twoja przetwornica.
    sosarek

Poziom 43  
    Masz zamiar zostawić tak skręcone przewody czy je polutować i zaizolować?
    Jak napisał @zybex elektrolit filtrujący potrzebny.
    Jak wszystko zrobisz możesz myśleć o przetwornicy step down choć można to było zrobić inaczej.
    kaimaz
    Poziom 4  
    @sosarek a jak inaczej można to zrobić?

Chciałem wszystko zlutować na jednej płytce docelowo ale już same nogi od tego mostka mi sie nie mieszcza, musze kupić inny mostek. Kondensatory mam,step down też,potem esp8266 i do tego moduł radiowy i to połącze z wejściami o których @zybex pisał. Jakiś pomysł? sugestie? Jestem otwarty :)
    sosarek

Poziom 43  
    Zamiast przetwornicy wykorzystać stabilizator, tylko on potrzebowałby radiatora...
    kaimaz napisał:
    Chciałem wszystko zlutować na jednej płytce docelowo ale już same nogi od tego mostka mi sie nie mieszcza,

W czym problem? Lutujesz przewody do końcówek mostka i wlutowujesz je w płytkę.
    kaimaz
    Poziom 4  
    @sosarek nie miesci sie w oczka, kupilem pare plytek ale w zadna nie wchodzi ten mostek bo ma za grube te 4 druty. polece tym schematem zeby nie kombinowac, bo to pierwszy raz :) jakies rady co do komponentów?
    sosarek

Poziom 43  
    sosarek napisał:
    W czym problem? Lutujesz przewody do końcówek mostka i wlutowujesz je w płytkę.
    kaimaz
    Poziom 4  
    no ale nie wchodzi mi w plytke, rozumiem z przylutowaniem pradu do mostka ale nozki od mostka sa za grube i nie wchodz w oczka plytki :(
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    To przylutuj do mostka cieńsze kabelki, które wchodzą w otwory w płytce. Przecież sosarek o tym już Ci napisał.
    Inna opcja to użycie mniejszego mostka (np. 1A), który ma cieńsze wyprowadzenia.
    zybex
    Pomocny dla użytkowników
    Nigdy nie miałem i nie mam stacji lutowniczej. Mam za to kilka lutownic, które mi w zupełności wystarczają. Oczywiście ty możesz kupić pokaźną wyżej stację.