Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dlaczego Lenovo y50-70 Intel AC-3160 nie widzi sieci Wi-Fi?

albi19993 27 May 2019 22:17 714 2
    albi19993
    Level 6  
    Witam. Posiadam laptopa lenovo y50-70 z kartą sieciową podaną w temacie. Ostatnio mam problem z połączeniem z internetem. Pomimo że inne urządzenia mogą się połączyć z Wifi to laptop jej nie widzi, jest napisane sieć niezidentyfikowana, po chwili łączy się normalnie. Czasem trzeba zresetować kartę raz, czasem 20 razy, uruchomić ponownie, czasem nic nie pomaga. Czy ktoś miał podobny problem z tym laptopem? Czy mogę wymienić kartę sieciową, i jeśli tak to na jaką?
  • Helpful post
    dt1
    Admin of Computers group
    Witaj.
    Możesz spróbować zaktualizować sterowniki, jednak pominąłbym te ze strony Lenovo i szukał na stronie Intela. Jak dla mnie, karty Intela są nieco... "wybredne", miałem problemy z łączeniem z niektórymi starymi routerami. Jeśli taki masz to zainteresuj się, czy jest możliwość wgrania nowszego oprogramowania.

Jeśli chodzi o wymianę karty to w Lenovo jest biała lista kart, które są dopuszczalne w laptopie (oczywiście każda jedna by zadziałała, ale producent ograniczył swobodę wyboru i podczas startu komputera, jeśli zdecydujesz się na inną kartę (nawet na Intel AC3160, ale nie produkowaną dla Lenovo) - zobaczysz komunikat o nieautoryzowanej karcie i konieczności jej demontażu, nie ma możliwości pominięcia tego komunikatu. Są modyfikowane BIOSy, które wyłączają taką blokadę, ale ich zastosowanie wiąże się z pewnym ryzykiem.

Tak więc najlepiej wymieniać kartę, jeśli twierdzisz, że jest uszkodzona, na jakąś kartę, która występowała w tych laptopach. Z instrukcji serwisowej tego laptopa wyciągnąłem dla Ciebie listę występujących w tych laptopach kart:

Twoja karta to pierwsza z listy (również zawiera moduł Bluetooth przy okazji). Wygląda ona tak:

Zwróć uwagę na zaznaczony numer, jest identyczny z numerem na liście wyciętej z instrukcji, szukając karty na zmianę powinieneś szukać takiej, która zawiera taki numer i jest on zgodny z listą.
    albi19993
    Level 6  
    Czyli w sumie to mogę bez ryzyka wymienić moją kartę na którąkolwiek z tej listy? O co chodzi z tym numerem? Jeżeli taki numer miałaby tylko moja karta, to przecież nie ma sensu wymieniać ją na taki sam model. Która z kart z tej listy jest najlepsza? Dzięki za dotychczasową pomoc