Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PEUGEOT BOXER 3.0HDI 175 2015 - Żarzące się kontrolki: rezerwa, ABS, ESP

ARTUR_STANCZUK 28 May 2019 08:46 1221 7
    ARTUR_STANCZUK
    Level 19  
    Witam wszystkich.
    Następujący problem: po otwarciu drzwi na wyświetlaczu wyświetla się przebieg i wraz z nim kontrolki (jak w temacie). Po włączeniu zapłonu i uruchomieniu silnika też delikatnie się podświetlają (gasną w momencie całkowitego wygaśnięcia zegarów). Dodatkowo gdy na trasie włączam tempomat żarzą się dodatkowo : spirala, immo, klocki i ABS ESP, rezerwa mocniej żarzą. Tempomat działa, błędów brak.
    Podejrzewam uszkodzone zegary, teraz pytanie:
    1. W zegarach nie ma immo więc mogę kupić drugie i przelutować M95160, czy po takiej operacji trzeba zgrywać szafę z radiem czy ECU?
    2.Czy macie kontakt na kogoś naprawdę sprawdzonego i godnego polecenia - najlepiej z forum- lepiej dać zarobić swoim :D
    :bye:
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    ARTUR_STANCZUK
    Level 19  
    Fajnie. Ale możesz rozwinąć...
    matrixs
    Level 25  
    Podejrzewam BCM lub zawilgocenie instalacji.
    ARTUR_STANCZUK
    Level 19  
    W takim razie prosiłbym o schemat zegarów i BCM, wtedy będę wiedział który przewód jest od żarzącej się kontrolki i wypnę z kostki - będzie wiadomo czy "sieje" BCM czy zegary.
    miler80
    Level 34  
    matrixs wrote:
    To nie jest wina zegarów.

Właśnie na odwrót, to jest wina zegarów. I można naprawić z powodzeniem.
    matrixs
    Level 25  
    W moim przypadku nie była to wina zegarów. Trzy liczniki zmieniałem i okazało się że bcm było uszkodzone. Miałem takich kilka przypadków. No chyba że rzeczywiście licznik padł.
    migmig85
    Level 26  
    miler80 wrote:
    Właśnie na odwrót, to jest wina zegarów. I można naprawić z powodzeniem.

Kolego możesz bardziej rozwinąć temat naprawy zegarów mam ten przypadek w Boxer III 2013 3.0 HDI żarzące się kontrolki płynu chłodniczego i przeciwmgielnych.