Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe Google Glass EE 2 z Snapdragonem

ghost666 28 Maj 2019 15:21 429 0
 • Nowe Google Glass EE 2 z Snapdragonem
  Po wycofaniu się z konsumenckich okularów Google Glass, po części ze względu na skargi dotyczące prywatności, w roku 2017 firma Google Alphabet ogłosiła bardziej skoncentrowaną na biznesie i przemyśle wersję okularów Glass Enterprise Edition. Kosztowały one wówczas 1500 dolarów.. Teraz Google wprowadził na rynek nowe Glass Enterprise Edition 2 przeznaczoną do masowej produkcji. Nowe urządzenie ma szybszy procesor, większą żywotność baterii, ulepszone funkcje aparatu i poprawioną łączności bezprzewodowej. Obniżono także cenę do 999 dolarów. Działać będą z Androidem Oreo na szybszym, czterordzeniowym Snapdragonie XR1, taktowanym 1,7 GHz. Okulary mają być wyposażone w kamerą 8MP, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.x oraz port USB-C.

  Okulary Glass EE 2 to pierwszy model obsługujący zarządzanie urządzeniami mobilnymi z systemem Android dla przedsiębiorstw, umożliwiający łatwiejsze wdrażanie, aktualizacje i bezpieczeństwo systemów. Google zapowiedział również opracowanie bezpiecznych okularów wspólnie z Smith Optics. Firma ta wykonuje również szereg standardowych ramek dla urządzenia, które wyglądają niemalże jak zwykłe okulary.

  Nowe Google Glass EE 2 z Snapdragonem
  Google Glass EE 2 wykorzystuje kompletny Android 8.1 Oreo na Snapdragonie XR1 firmy Qualcomm. Krążą pogłoski, że Glass EE 2 miał wykorzystywać ośmiordzeniowy SoC Kryo 360 Snapdragon 710, ale zamiast tego został wdrożony jednak Snapdragon XR1, dedykowany do systemów rozszerzonej rzeczywistości (AR), który Qualcomm zaprezentował rok temu. Analitycy wskazują, że produkt oferuje nieco bardziej przystępną alternatywę dla podobnie skonstruowanej platformy na 10-nm Snapdragon 845 Xtended Reality (XR), która ma osiem rdzeni.

  SoC XR1 zapewnia wbudowane kontrolery do śledzenia ruchów głowy trzema lub sześcioma stopniami swobody, a także zestaw innych funkcji ukierunkowanych na AR/VR. Oferuje również akcelerator AI.

  Kilka innych konkurencyjnych do Glass EE produktów, takich jak najnowsze Vuzix M400 z systemem Vuzix, działa również na Snapdragon XR1. M400, który powinien zostać wprowadzony do sprzedaży tego lata, to następca Vuzix M300. Urządzenia Vuzix i Glass II konkurują także częściowo z bardziej zaawansowanym, systemem z rozszerzoną rzeczywistością (AR), takim jak najnowszy produkt Microsoftu, HoloLens, który kosztuje jednak aż 3500 dolarów.

  Podobnie jak Vuzix, Glass EE używa tylko jednego mini-wyświetlacza zawieszonego nad jedną soczewką pary lekkich okularów. Wszystkie te produkty są przeznaczone do usług polowych: na produkcji, w rolnictwie, logistyce , opiece zdrowotnej i tym podobnych aplikacjach. Istnieje wiele aplikacji, w których komputer głośnomówiący, sterowany głosem oraz wyświetlacz AR, mogą przyspieszyć wykonywanie pracy. Systemu takie mogą podawać instrukcje obsługi lub strumieniować wideo z pierwszej osoby.

  Wyświetlacz ma rozdzielczość 640 x 360 pikseli. Obsługuje przesyłanie strumieni wideo. Towarzyszy mu touchpad z funkcją multi-touch i 3 mikrofony kształtujące wiązkę, do sterowania głosem. Dźwięk można odtwarzać przez głośnik mono lub urządzenia audio USB oraz Bluetooth.

  Tak jak w poprzedniej generacji okularów, system posiada 8-megapikselowy aparat fotograficzny, ale producent zapewnia, że oferuje on "lepszą wydajność i jakość" z 80-stopniowym polem widzenia. Dioda LED z przodu wskazuje, kiedy kamera jest włączona.

  Google Glass EE 2 jest wyposażony w 3 GB pamięci LPDDR4 oraz 32 GB eMMC. Urządzenie wyposażono w dwuzakresowy transceiver 802.11ac i Bluetooth 5.x. Kolejnym ulepszeniem nowego modelu jest bateria o pojemności 820 mAh z szybszym ładowaniu, dzięki nowemu portowi ładowania USB-C. Okulary integrują nowe IMU z akcelerometrem i żyroskopem oraz pojedynczym 3-osiowym magnetometrem. 46-gramowe, odporne na wodę i kurz urządzenie posiada czujniki do wykrywania obecności głowy i ekran skierowany na oko.

  Google nie podało żadnej wzmianki o SDK lub wstecznej kompatybilności aplikacji z poprzednim modelem.

  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  ghost666
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  Fizyk z wykształcenia. Po zrobieniu doktoratu i dwóch latach pracy na uczelni, przeszedł do sektora prywatnego, gdzie zajmuje się projektowaniem urządzeń elektronicznych i programowaniem. Od 2003 roku na forum Elektroda.pl, od 2008 roku członek zespołu redakcyjnego.
  ghost666 napisał 9953 postów o ocenie 8214, pomógł 157 razy. Mieszka w mieście Warszawa. Jest z nami od 2003 roku.