Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer JUPITER ZVC427HT - Przestał działać

28 Maj 2019 18:55 129 6
  • Poziom 3  
    Cześć,
    Od ok. 2 tygodni posiadam odkurzacz Zelmer JUPITER ZVC427HT.
    Dziś podczas odkurzania szczotką paneli przestał działać, tak jakby przestał pobierać prąd.
    Nie było żadnego spięcia, przeciążenia, nie ma oznak spalenia się sprzętu. Przestał działać i się nie włącza.
    Czy ktoś miał podobny problem?
    Zastanawiam się czy poza oddaniem do serwisu gwarancyjnego coś wchodzi w grę?

Pozdrawiam,
    P.
  • Poziom 17  
    Odkurzacz na gwarancji?
  • Poziom 3  
    Tak, jak najbardziej. Jednak zastanawia mnie ta usterka. Czy to jest coś charakterystycznego dla tego modelu czy po prostu wadliwy egzemplarz.
    Może naprawa tego czegoś wymaga dokręcenia jakiegoś kabelka co mógłbym sam zrobić. Naprawa serwisowa zapewne trochę potrwa, stąd mój temat.
  • Poziom 32  
    A czy przypadkiem nie wyciągłeś za daleko kabla ze zwijacza? Nieraz tak się zdarza że po przekroczeniu długości, zwijacz nie kontaktuje.
  • Poziom 3  
    Nie, kabel był może do połowy rozwinięty. To też wykluczyłem.
    Dodam też, że teraz jak próbuję odpalić to oczywiście nic się nie zmienia, nie działa, ale po wyjęciu wtyczki z gniazdka i dotknięciu ciała razi prądem :P Wcześniej tego nie zauważyłem.
  • Poziom 17  
    Pewnie kopie kondensator przeciwzakłóceniowy, co za tym idzie płytka raczej zasilanie dostaje. Albo uszkodzona jest elektronika albo silnik ( z termikiem włącznie) lub nawet mógł spać kabelek. Ale ingerowanie do wnętrza nie naruszy gwarancji?
  • Poziom 3  
    To co piszesz ma sens i nawet pasuje tu.
    Nie będę ryzykował, oddam na gwarancję do serwisu.
    A tak zachwalałem ten model...
    Dzięki!