Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Audi A3 1.6 benzyna BSE silnik - Po nagrzaniu nie pracuje 2-3 cylinder kopci na

Oskar198123 29 May 2019 00:58 1239 10
    Oskar198123
    Level 5  
    Witam posiadam Audi A3 2007 1.6 benzyna kod silnika BSE przebieg 190 tys nie pracuje na drugim I trzecim cyl strasznie kopci Komputer Błedy 16687,16686,16684,16555
    Cała głowica po regeneracji uszczelniacze i nowa uszczelka pod głowica nowe swiece nowe cewki i przewody w daalszym ciagu nie pracuje rowno I jak sie nagrzeje to bardzo mocno kopci jeszcze jak odpale to na zimnym pracuje ok ale jak złapie temperature to nie ma siły i kopci na biało mysle ze moga byc pierscienie cisnienie na cylindrach sprawdzone na każdym dobre ròwne nie ma dużej ròznicy.
    Prosze o pomoc poniewaz rece opadaja plus koszta Pozdrawiam
    pablo251
    Level 13  
    Nie chcę siać strachu, ale wygląda to na uszkodzone - pęknięte tuleje cylindrów. Płyn chłodzenia dostaje się na 2 -3 tłok ,pytanie tylko którędy? Może głowica trzaśnięta . Ogólnie silnik prawdopodobnie przegrzany i to bardzo.

Dodano po 6 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie , czy montowałeś głowice jak to trzeba robić? czy na tak zw pałę? dokręcić jak się da. Bez klucza dynamo nie ma sensu brać się za taką robotę !

Dodano po 2 [minuty]:

Jeśli coś schrzaniłeś przy zakładaniu głowicy to pękła głowica
    Oskar198123
    Level 5  
    Głowicy sprawdzona po regeneracji wszystko
    Dokrecana kluczem dynamotrycznym tak jak w ksiazce nowe szpilki tu by mnie szukał problemow na gorze. Tylko jak odkrecam kolektor wylotowy to 2-3 ma olej a 1-4 suchy I sie zadtanawiam czy to pierscienie czy moze cos z egr sombda lub wtryski moze kat zapchany
    sigwa18
    Level 39  
    Błędy to brak zapłonu cylindra 2 cylindra 3 ,losowy brak zapłonu na wszystkich cylindrach i system 1 za ubogi. Czyli albo dziura w dolocie (przepustnica źle działa) albo za niskie ciśnienie paliwa u ciebie na listwie powinno być stale 4 bary -/+ 0.5 bara.
    Oskar198123
    Level 5  
    Dzieki zobacze jeszcze ten dolot I przepustnice najgozej ze musze kupic nowa
    Mozliwe Przez to tak kopci na Biało bo u mnie ostro kopci I nie rowno pracuje
    Pozdrawiam

Dodano po 3 [minuty]:

Ale jeszcze jedno ale swiece będzie tez zarzucać olejem? Cos mi tu nie gra?
    Tak jak by olej był na swiecach w 2-3 cyl
    Dzięki
    bula17
    Level 22  
    nie są pomylone fajki na swiecach np 2-3
    Oskar198123
    Level 5  
    Nie Kolego były sprawdzane bo wymieniałem wszystkie cewki swiece i moduł wszystko nowe
    pablo251
    Level 13  
    Z ciekawością śledzę ten wątek I jak głowica cała?
    kakibara
    Level 33  
    Jeżeli z układam elektrycznym będzie wszystko ok.
    Czestym powodem / uszkodzeniem jest takze w silniku o kodzie bse - uszkodzony blok.przegrzanie / mikropekniecie.
    Oskar198123
    Level 5  
    W chwili obecnej zdjeta głowicy Który była regenerowana oraz rozebrany silnik
    korbowody ok PanEwki ok pierwsze dwa pierscienie ok tylko nie wiem czy ten trzeci olejowy zkłada sie z trzech był na gładko z tłokiem tak jak by zapieczony ale sie obraca.
    Na wszystkich cylindrach tak samo tylko na 2-3 własnoe nie pracuje. Mysle ze olejowe.W chwili obecnej jestem na etapie czekania na pietscienie.
    Ale nie wiem co robic czy nie wyciagac bloku I dawac do sprawdzenia. Bo jak by były pierscienie zgarniajace olej to by było takie kopcenie na biało I by nie Pracował na Dwuch cylinrach? Juz Sam nie wiem czy składac czy sprawdzac? Pozdrawiam

Dodano po 43 [minuty]:

I jeszcze jedno pytanie jak kopci to po nagrzaniu jak podniose obroty na wolnych tylko delikatnie I czy jest opcja ze gosć od Głowicy popsuł robote jak ten blok sprawdzic bo wyglada wszystko ok
    A nie chce złożyc I sie wkurzyc
    kakibara
    Level 33  
    Blok sprawdza się cisnieniowo w goracej kąpieli. Musisz zapytać się w miejscu gdzie regeneruje sie glowice.