Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PS3 3004b - Uszkodzone wyjście liniowe prawy kanał zniekształcony

29 Maj 2019 12:01 204 14
  • Poziom 3  
    Witam mam problem z PS3 model slim 3004b usterka polega na tym że prawy kanał z wyjścia AV MULTI OUT jest zniekształcony charczący myślę że poszedł jakiś bezpiecznik na płycie czy coś lewy kanał gra OK na HDMI też dźwięk jest w porządku przyczyna usterki jest taka że złożyłem wzmacniacz z kitu z aliexpres TDA2030a 2x18W wzmacniacz gra ok ale przy testach właśnie na PS3 uszkodził mi prawy kanał może ktoś będzie wiedział co się mogło stać w razie co to mam 2 płytę główną z uszkodzonym RSX więc może posłużyć jako części POZDRAWIAM
  • Użytkownik obserwowany
    Wzmacniacz sprawdziłeś na obu wejściach i jest ok.? Podawałem sygnał ze sprawnego wyjścia konsoli na wzmacniacz grał dobrze? Z niesprawnego oba kanały wzmacniacza chrypią?
  • Poziom 3  
    tak na kilku wzmacniaczach sprawdzałem lewy kanał w porządku a prawy jest zniekształcony coś poszło w konsoli
  • Użytkownik obserwowany
    Hdmi ok? Musisz zdobyć schemat i sprawdzic co mogło paść.
  • Poziom 3  
    kurcze próbowałem to nagrać jak to słychać ale mam w tej chwili tylko stary telefon i nie idzie tego uchwycić wieczorem spróbuje to nagrać będę miał pod ręką lepszy telefon

Dodano po 1 [minuty]:

tak z HDMI jest wszystko OK kurcze schemat PS3 nie wiem czy jest w sieci poszukam

Dodano po 1 [minuty]:

Ok schemat znalazłem bez problemu ale kurde wątpię że coś tam znajdę z prostymi schematami miewam problemy a co dopiero to POZDRAWIAM

Dodano po 4 [minuty]:

A dało by rade wyciągnąć sygnał z HDMI gdzieś czytałem że się nie da bo to sygnał cyfrowy ale na allegro widziałem przejściówki VGA-HDMI z wyjściem JACK
  • Użytkownik obserwowany
    Hdmi to sygnał cyfrowy a chinch analogowy. Używasz kabla hdmi do tv. Puść tym dźwięk a tv podłącz do wzmacniacza.
  • Poziom 3  
    właśnie tak nie mogę bo PS3 jest podpięte do monitora przez przejściówkę DVI HDMI a dzwięk mam puszczony przez chinche
  • Poziom 3  
    no widziałem takie konwertery a do naprawy nie dam bo jestem pewien że to jakaś drobnostka a wiem jak serwis nalicza wole sam poszukać problemu może ktoś się jeszcze wypowie i będzie wiedział co się mogło stać wiem że w PS3 jest na przykład takie coś że jak się włoży HDMI na włączonym PS3 to się coś tam pali i niema obrazu na HDMI i myślę że może jest coś podobnego na AUDIO i mi to siadło no bo dźwięk jest lewy gra dobrze prawy charczy a na HDMI jest ok czyli coś z prawym kanałem

Dodano po 7 [minuty]:

a jeżeli w monitorze DVI obsługuje HDCP to VGA też będzie obsługiwał czy nie koniecznie ?
  • Użytkownik obserwowany
    A może schemat jak znalazłeś to wrzuć żeby zajrzeć. Dasz radę sam sprawdzic? Masz wyjście słuchawkowe?
  • Użytkownik obserwowany
    Chodzi o słuchawkowe w ps3
  • Poziom 3  
    niema wyjścia słuchawkowego w PS3
  • Użytkownik obserwowany
    Sprawdzałeś ten oryginalny kabe z wyjściem audio do ps3
  • Poziom 3  
    tak sprawdzałem co prawda nie mam drugiego takiego kabla ale podłączyłem chinche pod wzmacniacz a na wtyczce od ps3 na krótko podałem sygnał i dźwięk był bez zarzutu poza tym na bank coś szczeliło w konsoli puki tego chińczyka nie podłączałem to było wszystko ok

Dodano po 2 [minuty]:

podejrzewam ze ten wzmacniacz wysłał jakiś sygnał i i mi spie...lił wyjście

Dodano po 16 [minuty]:

Założyłem jeszcze temat na PSXPLACE może tam ktoś coś będzie wiedział swoja drogą sam jestem ciekawy co się mogło stać

Dodano po 45 [sekundy]:

jest możliwe że wzmacniacz wysłał jakiś sygnał i coś uszkodził ?

Dodano po 54 [minuty]:

spróbuje na nowo zainstalować system pewnie nic to nie da ale nie zaszkodzi spróbować

Dodano po 1 [godziny] 6 [minuty]:

zmiana systemu nic nie dała i zobaczyłem jeszcze że podczas uruchamiania jak i wychodzenia z aplikacji głośniki robią nie wiem jak to nazwać takie pfuuu