Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Plama na suficie, wyciek kondesatu u sąsiadów nad?

29 Maj 2019 17:55 261 5
  • Poziom 26  
    Jak w temacie, na suficie pojawiła mi się plama (po raz drugi). Ewidentnie nie jest to czysta woda tylko jakiś syf.

Za pierwszym razem (około września/października zeszłego roku) okazało się że sąsiedzi nade mną mieli coś nie tak z odprowadzaniem kondensatu do kanalizacji (pęknięty przewód czy coś takiego). Ich instalator poprawił swoja fuszerę i był spokój z 5 miesięcy. Z tydzień temu plama znowu się pojawiła, też na suficie w tym samym miejscu. Obecny widok to po rozlaniu się plamy, zaczyna lekko wychodzić na ściany (wentylacyjno-spalinową) i boczną (wentylacyjną). Nie jest już mokra jak na początku tylko lekko wilgotna.

U mnie jest rura spalinowa w szachcie i czerpnia powietrza przez szacht kominowy między rurą spalinową a szachtem.

Podejrzewam, że to znowu sąsiedzi, choć nie grzeją gazem już z 1,5 tygodnia. Sprawdzali sami i maja obecnie sucho (no ale nie grzeją, tylko CWU) co by tłumaczyło że nie widać wycieku. Mają zabudowaną kuchnię, więc dostęp do rzetelnej kontroli jest raczej u nich utrudniony. Czekają na swojego instalatora (bardzo nierzetelny jeśli chodzi o umawianie się). Nad sąsiadami jeszcze jedno mieszkanie.

Mało realne mi się wydaje to, aby wyciek 20cm nad kolankiem był z przyczyny mojego wkładu, zalewania przez deszcz itp. Jak już, podejrzewam, że zaciek pojawiłby się na ścianie a nie suficie.
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Pomocny post
    Poziom 29  
    Fotka obrazuje, że u górnych sąsiadów nastąpiła nieszczelność. Tylko skrupulatne przejrzenie u nich instalacji wyjaśni sprawę. Uwaga......nieszczelność wcale nie musi być dokładnie w tym punkcie...
  • Poziom 26  
    Czyli uważasz że zaciek spowodowany przez moją instalację jest całkowicie nierealny?
  • Pomocny post

Poziom 21  
    Jeśli byłby to wyciek z jakiegokolwiek komina to zazwyczaj pojawia się na ścianie i wychodzi pod poziomym odcinkiem komina , czyli może być u sąsiadów na górze w sąsiednim szachcie(przesunięcie obok) , ale pewnie byłby widoczny już u nich ,równie dobrze może to być wyciek z pralki lub zmywarki ,podłączenia kranu jak i odpływu kondensatu z kotła czy odpływu innych urządzeń jeśli nie grzeją od jakiegoś czasu może być wiele przyczyn , nie zazdroszczę szukania.:(
  • Poziom 29  
    Wojewoda82 napisał:
    Czyli uważasz że zaciek spowodowany przez moją instalację jest całkowicie nierealny?

Tak,- to można wykluczyć.
  • Poziom 26  
    Jeszcze nie zamykam, bo może się okazać co innego. Sąsiadka chcąc dolać wodę do kotła, aby podnieść ciśnienie (kocioł jej się wyłączał z powodu niskiego ciśnienia), odkręcała zawór spustowy wody z CO gdzieś pod kotłem (tutaj pasowałoby wstawić jakiegoś mema z dzbanem itp). Kuchnia w zabudowie i w sumie nie widziała, że leci woda na podłogę.

Instalator jej nie wytłumaczył (i sama nie raczyła przeczytać instrukcji kotła) gdzie dolewa się wody, kocioł Immergas victrix.

No nic, czekam aż mam nadzieję wyschnie (i nie okaże się że ciecze gdzieś jeszcze) i likwidator z Avivy skontaktuje się w celu likwidacji szkody.