Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie silnika Emerson J63

29 Maj 2019 18:23 183 4
  • Poziom 17  
    Dzień dobry,
    Panowie jestem w posiadaniu nietypowego silnika Emerson J63 z bieżni do biegania. Chciałbym go uruchomić ale mam kilka pytań.

1- Jaka jest moc tego silnika? Na tabliczce znamionowej nie jest ona podana. Czy prawidłowe będzie obliczenie mocy silnika ze wzoru P=U*I ? Czyli P=230V*9,2A= ok. 2,2kW?
    2- Na zdjęciu gdzie jest ramka nr 2 podane jest podłączenie do faz. Wygląda to jak podłączenie do 3 faz. Co trochę jest absurdem jeśli to była bieżnia do biegania w domu. To jest tylko takie amerykańskie nazewnictwo? Czy oznaczenie dotyczy przewodu neutralnego? W takim razie jak to podłączyć.
    3- W ramce nr 3 jest napisane że silnik nie może być podłączony bezpośrednio do sieci tylko przez elektroniczny kontroler (sterownik). Czy jest możliwość podłączenia tego silnika bez kontrolera z bieżni? Czy mogę go podłączyć z wykorzystaniem kondensatora rozruchowego?
    4- Ma ktoś może jakiś pomysł albo schemat podłączenia takiego silnika? Boję się eksperymentować aby go nie spalić.
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    Jeśli chodzi o przewody to wychodzą one bezpośrednio z obudowy. Nie mam możliwości zajrzenia do środka silnika ale zrobiłem rozeznanie i wygląda to w następujący sposób:

Z silnika wychodzi 6 przewodów. Dwa kolory niebieskie służą do podłączenia sensorów więc nie są do zasilania.
    Kolor purpurowy(obok czarnego) jest podłączony bezpośrednio do obudowy czyli uziemienie.

Zostają kolory:
    BIAŁY,
    CZERWONY,
    CZARNY.

I teraz zastanawiam się jak to podłączyć.
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    Rezystancja pomiędzy przewodami:

czerwony<> biały R=1,7Ω
    czerwony<> czarny R=1,7Ω
    biały<> czarny R=1,7Ω