Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP HKcam z Raspberry Pi Zero W dla HomeKit

ghost666 29 Maj 2019 19:33 267 1
 • Kamera IP HKcam z Raspberry Pi Zero W dla HomeKit
  HKCam to prosta kamer IP oparta na komputerze jednopłytkowym Raspberry Pi Zero W. Jest kompatybilna z wszystkimi aplikacjami z zestawu HomeKit apps. Twórca tego projektu, Matthias Hochgatterer, nie zestawił całego hardware samodzielnie. Elementy wewnętrzne to zestaw Raspberry Pi z kamerą, kupiony za około 30 dolarów na AliExpress. Jego głównym zadaniem było zaprojektowanie obudowy kamery oraz napisanie oprogramowania do systemu, a także dla własnych aplikacji - Home 3, która działa jako system automatyki domowej i działa na urządzeniach z systemem iOS.

  Jedynym potrzebnym elementem układu jest Raspberry Pi Zero W z odpowiednim zasilaczem, oficjalnym modułem kamery Raspberry Pi z płaskim kablem i karta microSD. Dzięki temu nie musimy korzystać z Aliexpress, aby skompletować system.

  Oprogramowanie wbudowane oparte jest na Raspbianie z FFmpeg, wykorzystamum by uzyskać dostęp do strumienia wideo z kamery. Wykorzystano także aplikację hc - lekką platformę do tworzenia akcesoriów dla HomeKit w języku Go. Dokumentację, kod źródłowy i pliki STL dla drukarki 3D znaleźć można na [urlhttps://github.com/brutella/hkcam]Githubie autora[/url].

  Kamera IP HKcam z Raspberry Pi Zero W dla HomeKit


  Aplikacja Home 3 pozwala na monitorowanie strumieni wideo na żywo, a także robienie zdjęć i integrację kamery IP z innymi urządzeniami kompatybilnymi z HomeKit, takimi jak na przykład sensory ruchu. Niektóre funkcjonalności, takie jak zdjęcia, działają obecnie tylko w samej aplikacji i nie z aplikacją HomeKit. Kamera HKcam IP działa najlepiej z urządzeniami Apple, ale jeśli preferujecie Androida, to nie jest trudno zmodyfikować układ do współpracy z na przykład systemem Home Assistant.

  Źródło: https://www.cnx-software.com/2019/05/28/hkcam-raspberry-pi-zero-w-homekit-ip-camera/

  Fajne! Ranking DIY
 • #2
  rafels
  Poziom 23  
  Wszystkim zainteresowanym tematem polecam motionEye OS na malinę https://github.com/ccrisan/motioneyeos/wiki
  Soft ten też działa na Pi zero, ale nie tylko. Kamera (lub kamery) może pracować w trybie strumieniowania video, w którym uzyskujemy wyższe wartości fps i rozdzielczości. Obraz można podejrzeć przez dowolną przeglądarkę www. Soft może także działać w trybie rozbudowanego przetwarzania obrazu, w którym możliwa jest detekcja ruchu (nawet jedynie w skonfigurowanym fragmencie kadru), filtrowanie, zapisywanie video (lokalnie lub przez sieć), powiadamianie konfigurowanymi kanałami o zdarzeniach i inne. Soft obsługuje się przez interfejs webowy.

  Działa to bardzo stabilnie. Osobiście używam teho softu na Pi zero W w kilku miejscach jako monitoring i działają miesiącami bez zawieszeń.