Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer MVH-AV270BT ciemny ekran, po wyrzuceniu wstecznego biegu.

29 Maj 2019 20:56 306 5
  • Poziom 8  
    Witam, mam pytanie i prośbę o pomoc. Zamontowałem sobie w samochodzie kamerkę cofania , wszystko podłączyłem zgodnie z wytycznymi. Plus od kamerki połączony razem z plusem od sygnału wzbudzenia video podłączyłem do plusa żarówki cofania. Minus zasilania kamerki podłączyłem do masy samochodu. Plus zasilania sygnału video podłączyłem do zarezerwowanego kabla od zmiany biegów w radiu, w przypadku mojego radia a mianowicie Pioneer MVH-AV270BT był to kabel fioletowy. Kamerka działa i po wrzuceniu wstecznego biegu wzbudza obraz. Problem pojawia się po wyrzuceniu wstecznego biegu, po około 5 sekundach ekran radia robi się czarny i wyskakuje info, że obraz może być odwrócony. Po dotknięcia ekranu radia info znika ale niestety wraca po około 5 sekundach i tak w kółko. Co może być nie tak? ? Proszę o pomoc.
  • Poziom 8  
    Nikt nie miał takiego przypadku ?...
  • Poziom 37  
    A "zamykałeś" krzyżykiem obraz? I zobacz jakie źródło jest wybrane w menu.
  • Poziom 21  
    Cześć, podłącz żarówkę pod fioletowo/biały przy radiu i zobacz czy zaświeci przy włączeniu wstecznego. I co najważniejsze sprawdź ustawienie polaryzacji kamery w menu radia czy jest "positiv" I teraz najważniejsze, jakie to auto?
  • Poziom 8  
    Zamykałem i dalej się włącza. Mówiąc o źródle masz na myśli sprawdzenie źródła w ustawieniach radia ?

Dodano po 11 [minuty]:

Zamykałem i dalej się włącza. Mówiąc o źródle masz n myśli sprawdzenie źródła w ustawieniach radia ?

Dodano po 1 [minuty]:

@darens Podłącze i sprawdzę. Mam Lancera z 2011 roku.

Dodano po 1 [minuty]:

@darens W polaryzacji kamery w menu radia mam dwie opcje do wyboru ground i battery, ja wybrałem battery.
  • Poziom 8  
    Szanowni forumowicze, w nawiązaniu do problemu, który miałem...podłączyłem przekaźnik do radia, żeby "obejść" problem, niestety nic to nie dało. Cała sprawa nie dawała mi spokoju więc zacząłem "grzebać" w menu i ustawieniach radia. okazało się, że teoretycznie wszystko było tak jak powinno poza jednym małym ale, mianowicie w tym modelu radia w menu głównym jest opcja kamery tylnej i ona była ustawiona na "ON", włączona. wydawało się to logiczne, jednak nic bardziej mylnego. W takim ustawieniu radio "cały czas widziało kamerę", której de facto po wyłączeniu wstecznego nie było. Po ustawieniu kamery w pozycję "OFF" wszystko działa bez zarzutu. Jednak dziękuję za chęci pomocy a problem uważam za rozwiązany i można sprawę zamknąć. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.