Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłaczenie mikrofonu hikvision

29 Maj 2019 21:45 150 4
  • Poziom 3  
    Witajcie,
    Instalator podłączył kamerę cvi na skrętce(zasilanie też po utp) , ostatnio dokupiłem sobie mikrofon i moje pytanie jest takie, czy do podłączenia są potrzebne jakieś złączki(ewentualnie kupię), czy w ogóle są wolne żyły(nie ma mnie na miejscu) , jakieś narzędzia są potrzebne do tego(zasickarki, lutownica)? Czy raczej dać sobie spokój, jeżeli tego wcześniej nie robiłem?
    Pozdrawiam
  • Sklep ECSYSTEM
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Czysto teoretycznie potrzebujesz 2 żył w stronę rejestratora - masy i sygnału audio, a np zasilanie przy kamerze. Jeśli masz wolne przynajmniej 3 żyły to na jednej +12V, na drugiej masa i na trzeciej audio. Jeśli 4, to masa i zasilanie oraz masa i sygnał. Od strony rejestratora potrzebny Ci będzie wtyk cinch lub kabel cinch(do przerobienia). Zlutować, podpiąc na kostkę lub skręcić i na wago.
    Co to za kamera i rejestrator?

Ps: mikrofon + RODO = ewentualne problemy🙂
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 3  
    Dawidedziu- jeżeli rodo obejmuje futrzaki w postaci potencjalnych myszy to nie instaluję :) a tak naprawdę to mikrofon ma być w kotłowni zaraz obok kamery, aby posłuchać, czy są jakieś zdarzenia(pompa często załączająca się - gdzieś kran odkrecony, czy sygnały z solarów, że temperatura jest za wysoka). Rejestrator merx 8008, kamera dahua 8Mpix cvi- https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3551460.html ma mikrofon wbudowany, ale jak z kolega suworow mi wyjaśnił, bez rejestratora dahua mogę tylko go mieć :) wtyczka chinch od strony rejestratora i kamery jest(,, wydębiłem" od instalatora już na wyjściu, aby zajrzał, czy się da przesłać dźwięk, ale wiadomo, że się nie dało) pozostało tylko puszczenie zasilania, bo w kotłowni z zasilaniem lokalnym to ciut grubsza sprawa jak dla mnie (rozprówanie puszki, korytkowanie itp) a tak zasilanie po skrętce, zasilacz i jest piękne.
    Pozdrawiam
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Może nie doprecyzowałem. Zasilanie mikrofonu możesz dać z zasilania kamery. Więc w stronę rejestratora dajesz 2 wolne żyły - masa i audio (na upartego można by i spróbować na jednej ale z tym lekko kombinowanie).
  • Poziom 3  
    Dawidedziu-dziękuję za odpowiedź, już jakoś mam nakreślony plan, jak będę na miejscu to zobaczę jak to wygląda, zastosuję się do wytycznych. Pozdrawiam