Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop losowa zawiesza sie po wylaczeniu tylko jednej konkretnej gry

30 Maj 2019 03:39 144 4
  • Poziom 6  
    Witam, postaram sie opisac problem jak najdokładniej.
    Zaczne od poczatku, pogrywam na laptopie ze specyfikacja :
    intel i5 7300hq
    Gtx 1050 4 gb
    16 gb ramu 2400 mhz 16 cl (jesli dobrze pamiętam)
    Ssd od wd green 240 gb
    Hdd nie pamiętam jaki i w10
    Pogrywam w różne tytuły a to Wiedźmin, cs, mkx, ac unity itp ostatnio zakupiłem ac origins.
    I pojawił sie pewien problem czasem, zaznaczam ze czasem nie zawsze po wyłączeniu gry komputer sie zawiesza, kursor rusza się po pulpicie lecz nic nie mogę zrobić, na skróty typu alt ctrl del też nie reaguje.
    Przy innych grach ten problem nie występował i nie występuje.
    I szczerze mówiąc nie mam juz pojecia czym to może byc spowodowane.
    Każdemu kto spróbuje mi pomóc z góry serdecznie dziękuję.
    Ps. Dodam że we wszystkie tytuły gram w rozdzielczości 1080 a w ac origins w 900 nie wiem czy moze to mieć jakiekolwiek znaczenie, ale dodaje to ponieważ to jedyna zmienna która zauważyłem.
    Jeśli dodane w złym dziale przepraszam.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 1  
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 6  
    Tomequ123 napisał:

Spróbuj pograć w full HD i sprawdź, czy zacięcie również wystąpi po wyłączeniu gry.

Pokaż pełny SMART wszystkich dysków z programu crystal disc info oraz temperatury podzespołów po obciążeniu grą (pograj chwilę w tę grę, która powoduje zacięcie) z programu hwinfo64.

Odpalę dzisiaj w fhd i zobaczę czy to cos zmieni.
    Dysk ssd ma okolo 3 msc. Dyski sprawdzałem jakimś programem acera i program pokazuje ze dzialaja dobrze (chodz nie wiem jak bardzo wynikom tego programu mozna ufac), sprawdzałem tez predkosci dyskówi działają jak powinny.
    Watpie zeby to byla kwestia temperatur, ac origins w 900 na niskich to raczej nie duzo wieksze wyzwanie niz Wiedźmin 3 w 1080 na srednio wysokich.
    A sama kultura pracy laptopa jest dobra obudowa tez sie nie przegrzewa(nie przegrzewa sie tez bez podstawki, po prostu chcialem bardziej zbić temperatury), dodatkowo używam podstawki chłodzącej.
    Myślę że kwestie temperatur mozna wyklucz chodź by z uwagi na to ze czasem pogram w ac origins (ta gra ktora powoduje zacięcia) 2-3 h gra wyłączy sie normalnie i laptop dziala jak powinien a czasem pogram godzinę i laptop po wyłączeniu gry złapie laga.
    Tak czy inaczej w pierwszej kolejności sprawdzę rozdzielczość jak to nic zmieni zrobię co mi poleciles.
  • Poziom 6  
    Tomequ123 napisał:

Spróbuj pograć w full HD i sprawdź, czy zacięcie również wystąpi po wyłączeniu gry.

Pokaż pełny SMART wszystkich dysków z programu crystal disc info oraz temperatury podzespołów po obciążeniu grą (pograj chwilę w tę grę, która powoduje zacięcie) z programu hwinfo64.

Grałem dzisiaj w ac origins w fhd, gra wyłącza sie pokazuje sie normalnie pulpit z ikonami, uplay zapisuje grę, myszką ruszam ale nie reaguje na nic ani na żadne komendy.
    (Przy innych grach nic sie nie zacina, ani po wylaczeniu innych gier)
    Pobrać programy crystal disc info oraz i hwinfo64 dobrze rozumiem?
  • Poziom 1